Chomutovské technické služby skončí. Byly zbytečné a stály statisíce, tvrdí radní

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz
Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutovské technické služby a.s., které vznikly v roce 2010, budou zrušeny. Společnost vznikla v době, kdy se uvažovalo o privatizaci technických služeb a předpokládalo se převedení některých činností na akciovou společnost.

Reklama

"Po změně zákona o DPH v roce 2011 se ukázalo, že přechod na akciovou společnost by nenesl žádnou daňovou úsporu," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Společnost od svého založení nevykonávala žádnou obchodní činnost, negenerovala zisk, ale její existence stála město peníze.

"Město na začátku vložilo do akciové společnosti dva miliony korun, zůstatek majetku společnosti je ve výši cca 1,3 milionu korun. Náklady ve výši cca 700 tisíc korun tvořily náklady související se založením společnosti, odvody, účetnictví, administrativa nebo bankovní služby," řekl mluvčí města.

"Přestože společnost nic nedělala, muselo se podle zákona a stanov představenstvo scházet každé tři mědíce, jednou za rok valná hromada. Členům orgánů společnosti (dozorčí rady a představenstva) nebyly po celé období vypláceny odměny," uvedl Jan Rödling.

Veškerou předpokládanou a plánovanou činnost společnosti nyní plní příspěvková organizace města – Technické služby města Chomutova. Rada proto zastupitelstvu jako jedinému akcionáři doporučila společnost zlikvidovat, likvidátorem navrhla ekonoma města Jana Mareše.

Reklama

Hodnocení

3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře