Chomutovské technické služby skončí. Byly zbytečné a stály statisíce, tvrdí radní

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutovské technické služby a.s., které vznikly v roce 2010, budou zrušeny. Společnost vznikla v době, kdy se uvažovalo o privatizaci technických služeb a předpokládalo se převedení některých činností na akciovou společnost.

Reklama

"Po změně zákona o DPH v roce 2011 se ukázalo, že přechod na akciovou společnost by nenesl žádnou daňovou úsporu," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Společnost od svého založení nevykonávala žádnou obchodní činnost, negenerovala zisk, ale její existence stála město peníze.

"Město na začátku vložilo do akciové společnosti dva miliony korun, zůstatek majetku společnosti je ve výši cca 1,3 milionu korun. Náklady ve výši cca 700 tisíc korun tvořily náklady související se založením společnosti, odvody, účetnictví, administrativa nebo bankovní služby," řekl mluvčí města.

"Přestože společnost nic nedělala, muselo se podle zákona a stanov představenstvo scházet každé tři mědíce, jednou za rok valná hromada. Členům orgánů společnosti (dozorčí rady a představenstva) nebyly po celé období vypláceny odměny," uvedl Jan Rödling.

Veškerou předpokládanou a plánovanou činnost společnosti nyní plní příspěvková organizace města – Technické služby města Chomutova. Rada proto zastupitelstvu jako jedinému akcionáři doporučila společnost zlikvidovat, likvidátorem navrhla ekonoma města Jana Mareše.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře