Chomutovská radnice se zaměří na Palachovu ulici. V Kadaňské mají zmizet neobydlené domy

Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Obyvatele vnitrobloku Palachovy ulice, která je kolmicí na Kadaňskou, trápí hluk a nepořádek. Radnice slibuje zajištění nápravy.

Reklama

Hluk, nepořádek. Ten pod okny obyvatel dělají lidé, kteří si vnitroblok vyhlédli jako místo k celodennímu popíjení alkoholu. Následně okolí používají jako toaletu.

Na místo se byl podívat chomutovský primátor Daniel Černý s ředitelem městské policie. „Občané si stěžovali a chtěli přijít na radnici, ale efektivnější bylo vyjet rovnou na místo,“ prohlásil primátor. Návštěva ulice byla jednou z „radničních procházek“, kdy vedení města řeší problémy s občany přímo na místě.

Podle lidí z Palachovky se na místě schází klidně i padesát lidí najednou. Ostatní obtěžují hlukem, výjimkou nejsou slovní konflikty nebo obscénní chování. Scházejí se na ruinách plotu vedle vybydleného domu a zanechávají po sobě velký nepořádek. Rovněž při pochůzce seděli u zídky lidé a popíjeli, další se k nim různě přidávali.

Hned na místě se rozhodlo o řešení, které by mělo obyvatelům pomoci. „Pozemek je města, budova Chomutovské bytové. Keře a stromy prostříháme, kolem uděláme plot. To by mělo pomoci,“ popsal primátor. Plot by měl být hotový do čtrnácti dnů.

Na místo pravidelně vyjíždějí strážníci, ale nezvaní hosté se krátce po jejich odjezdu na místo vrací. Ředitel městské policie přislíbil, že na situaci v tomto místě dohlédne a zároveň vyzval obyvatele, aby vše oznamovali a se strážníky spolupracovali, čímž by se dalo efektivněji zasáhnout.

„Nepříjemně mě překvapilo, jak je majetek města a Chomutovské bytové neudržovaný a ve špatném stavu,“ dodal primátor. V okolí Kadaňské navštívil dva vybydlené domy. „Dáme je pořádku a nabídneme nájemníkům,“ přislíbil.

"Město dále vyzývá občany, aby se nebáli obrátit se na město s většími i menšími problémy. O mnohých se úřad ani nedozví, přitom řešení někdy bývá jednoduché," konstatoval mluvčí města Jan Rödling.

ČTĚTE:  Díra v silnici? Neosvětlený přechod? V Lovosicích má pomoci Lepší místo

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře