Chomutovská radnice se zaměří na Palachovu ulici. V Kadaňské mají zmizet neobydlené domy

Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Obyvatele vnitrobloku Palachovy ulice, která je kolmicí na Kadaňskou, trápí hluk a nepořádek. Radnice slibuje zajištění nápravy.

Reklama

Hluk, nepořádek. Ten pod okny obyvatel dělají lidé, kteří si vnitroblok vyhlédli jako místo k celodennímu popíjení alkoholu. Následně okolí používají jako toaletu.

Na místo se byl podívat chomutovský primátor Daniel Černý s ředitelem městské policie. „Občané si stěžovali a chtěli přijít na radnici, ale efektivnější bylo vyjet rovnou na místo,“ prohlásil primátor. Návštěva ulice byla jednou z „radničních procházek“, kdy vedení města řeší problémy s občany přímo na místě.

Podle lidí z Palachovky se na místě schází klidně i padesát lidí najednou. Ostatní obtěžují hlukem, výjimkou nejsou slovní konflikty nebo obscénní chování. Scházejí se na ruinách plotu vedle vybydleného domu a zanechávají po sobě velký nepořádek. Rovněž při pochůzce seděli u zídky lidé a popíjeli, další se k nim různě přidávali.

Hned na místě se rozhodlo o řešení, které by mělo obyvatelům pomoci. „Pozemek je města, budova Chomutovské bytové. Keře a stromy prostříháme, kolem uděláme plot. To by mělo pomoci,“ popsal primátor. Plot by měl být hotový do čtrnácti dnů.

Na místo pravidelně vyjíždějí strážníci, ale nezvaní hosté se krátce po jejich odjezdu na místo vrací. Ředitel městské policie přislíbil, že na situaci v tomto místě dohlédne a zároveň vyzval obyvatele, aby vše oznamovali a se strážníky spolupracovali, čímž by se dalo efektivněji zasáhnout.

„Nepříjemně mě překvapilo, jak je majetek města a Chomutovské bytové neudržovaný a ve špatném stavu,“ dodal primátor. V okolí Kadaňské navštívil dva vybydlené domy. „Dáme je pořádku a nabídneme nájemníkům,“ přislíbil.

"Město dále vyzývá občany, aby se nebáli obrátit se na město s většími i menšími problémy. O mnohých se úřad ani nedozví, přitom řešení někdy bývá jednoduché," konstatoval mluvčí města Jan Rödling.

ČTĚTE:  Díra v silnici? Neosvětlený přechod? V Lovosicích má pomoci Lepší místo

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře