Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic

Prevence kriminality, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Prevence kriminality, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

CHOMUTOV - Městská policie v Chomutově přijme do roku 2020 ve dvou sedmnáctiměsíčních cyklech až osm osob. Nábor až šestnácti nových asistentů prevence kriminality umožní dotace z operačního programu Zaměstnanost.

Reklama

“Příležitost zatím využilo šest asistentů, kteří prošli výběrovým řízením, lékařskou prohlídkou a vstupním školením. Seznámili se s obecně závaznými vyhláškami města, s lokalitami Chomutova, naučili se například zastavovat vozidla na přechodech u škol, zúčastnili se školení o základech první pomoci. Absolvovali dvě denní odborná školení v rozsahu požadavků ministerstva vnitra k výkonu povolání asistenta prevence kriminality,” uvedla manažerka projektu Asistenti prevence kriminality Iva Ejim.

Asistenti prevence kriminality mají na starost dohled na bezpečnost žáků při přecházení vozovek na cestě do škol a společně se strážníky zastavování vozidel na exponovaných přechodech u škol a školek, dále dohlížejí na dodržování veřejných vyhlášek.

Fungují rovněž jako nezúčastněné osoby pro Policii ČR či Celní správu na území města Chomutova, dohlížejí například také na hladký průběh vítání občánků.

Spolu se strážníky městské policie se podílejí na zajišťování bezpečnosti a veřejného pořádku ve městě a předcházení nežádoucího jednání některých obyvatel.

V lednu 2018 podle mluvčího města Tomáše Brandy zjistilo 26 asistentů prevence kriminality celkem 2 086 přestupků.

Nejčastěji se týkaly porušení vyhlášky o zákazu pití alkoholu na veřejnosti či o zajištění psa, dále zjišťovali přestupky v dopravě či proti veřejnému pořádku. Jednou z nejčastějších činností asistentů jsou kontroly hřišť.

V lednu dětská hřiště kontrolovali celkem ve 2 400 případech.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Bude léto na Kamencovém jezeře bez toalet, grill baru či bez objektu Marína?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře