Chomutovská nádraží by se mohlo dočkat modernizace. Víme podrobnosti!

Vlaková souprava, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vlaková souprava, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Nádraží na území města Chomutov by se mohla dočkat rekonstrukce, zejména nástupiště a podchody. Nádraží mají být v příštím roce převedena z majetku Českých drah na Správu železniční dopravní cesty. Tím by měla odstartovat jejich rekonstrukce.

Reklama

V roce 2016 by mělo dojít k převedení nádraží z majetku Českých drah (ČD) na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Díky tomu státní organizace plánuje investovat miliony do modernizací nádraží v Ústeckém kraji, v plánu je i Chomutov.

"Prodej nádražních budov je zcela v kompetenci vlády a ČD. SŽDC tento proces nemůže nijak ovlivnit. V této situaci, kdy není znám termín zahájení převodu, by byly veškeré spekulace předčasné. Na SŽDC by měla být převedena až na malé výjimky všechna nádraží po celé republice," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

"Obecně mohu říci, že SŽDC postupně plánuje rekonstrukci všech nádraží.  Dnes máme vypracovaný seznam prvních dvou stovek budov, které zásah potřebují co nejrychleji," doplnil.

"V současné chvíli prověřujeme možnosti čerpání dotace z EU na jejich opravy. Příspěvek z EU by se mohl pohybovat okolo 80% z celkových uznatelných," dodal mluvčí SŽDC.

Nyní je například jisté, že rekonstrukcí projde nádraží v Lovosicích, a to v roce 2016. V Ústeckém kraji na rekonstrukci čekají třeba nádraží v Teplicích, Bílině či Mostě.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře