Chomutov vypíše mikrogranty, podpoří malé akce

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz
Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Malá sportovní akce, divadlo na ulici, úklid a další nejrůznější občanské aktivity podpoří město Chomutov malým příspěvkem. Od nového roku se spouští Mikrogranty 2016.

Reklama

Program je určený pro malé akce na území města. „Podporujeme drobné, často spontánní nápady. Klasický grantový program se uzavírá v lednu a tohle je šance, jak dostat nějakou korunu i v průběhu roku,“ řekl chomutovský primátor Daniel Černý.

Žadatel může získat maximálně pět tisíc korun na jednu akci, žádost může podat celý rok, nejpozději ale měsíc před konáním akce. Požadavek posoudí oborová komise a primátor může udělit finanční dar. Peníze se budou vyplácet až po akci, uhrazeno může být maximálně 75 procent celkových nákladů.

Podpora z programu Mikrogranty není určena těm, kteří na stejný projekt dostali dotaci z jiného grantového programu. Jeden žadatel může podat maximálně tři žádosti na tři různé projekty.

Na program je v rozpočtu připraveno celkem 600 tisíc korun.

Mikrogranty budou poskytovány v oblastech sportovních a volnočasových aktivit, kulturních a uměleckých aktivit a komunitního rozvoje, životního prostředí. O peníze se mohou ucházet fyzické a právnické osoby a školy, které jsou zřizovány někým jiným než státem, krajem, obcí nebo registrovanou církví.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře