Chomutov vypíše mikrogranty, podpoří malé akce

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Malá sportovní akce, divadlo na ulici, úklid a další nejrůznější občanské aktivity podpoří město Chomutov malým příspěvkem. Od nového roku se spouští Mikrogranty 2016.

Reklama

Program je určený pro malé akce na území města. „Podporujeme drobné, často spontánní nápady. Klasický grantový program se uzavírá v lednu a tohle je šance, jak dostat nějakou korunu i v průběhu roku,“ řekl chomutovský primátor Daniel Černý.

Žadatel může získat maximálně pět tisíc korun na jednu akci, žádost může podat celý rok, nejpozději ale měsíc před konáním akce. Požadavek posoudí oborová komise a primátor může udělit finanční dar. Peníze se budou vyplácet až po akci, uhrazeno může být maximálně 75 procent celkových nákladů.

Podpora z programu Mikrogranty není určena těm, kteří na stejný projekt dostali dotaci z jiného grantového programu. Jeden žadatel může podat maximálně tři žádosti na tři různé projekty.

Na program je v rozpočtu připraveno celkem 600 tisíc korun.

Mikrogranty budou poskytovány v oblastech sportovních a volnočasových aktivit, kulturních a uměleckých aktivit a komunitního rozvoje, životního prostředí. O peníze se mohou ucházet fyzické a právnické osoby a školy, které jsou zřizovány někým jiným než státem, krajem, obcí nebo registrovanou církví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře