Chomutov vypíše mikrogranty, podpoří malé akce

Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Malá sportovní akce, divadlo na ulici, úklid a další nejrůznější občanské aktivity podpoří město Chomutov malým příspěvkem. Od nového roku se spouští Mikrogranty 2016.

Reklama

Program je určený pro malé akce na území města. „Podporujeme drobné, často spontánní nápady. Klasický grantový program se uzavírá v lednu a tohle je šance, jak dostat nějakou korunu i v průběhu roku,“ řekl chomutovský primátor Daniel Černý.

Žadatel může získat maximálně pět tisíc korun na jednu akci, žádost může podat celý rok, nejpozději ale měsíc před konáním akce. Požadavek posoudí oborová komise a primátor může udělit finanční dar. Peníze se budou vyplácet až po akci, uhrazeno může být maximálně 75 procent celkových nákladů.

Podpora z programu Mikrogranty není určena těm, kteří na stejný projekt dostali dotaci z jiného grantového programu. Jeden žadatel může podat maximálně tři žádosti na tři různé projekty.

Na program je v rozpočtu připraveno celkem 600 tisíc korun.

Mikrogranty budou poskytovány v oblastech sportovních a volnočasových aktivit, kulturních a uměleckých aktivit a komunitního rozvoje, životního prostředí. O peníze se mohou ucházet fyzické a právnické osoby a školy, které jsou zřizovány někým jiným než státem, krajem, obcí nebo registrovanou církví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře