Chomutov připravuje nový územní plán. Vyjádřit se mohou občané

Chomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutov připravuje nový územní plán města. Veřejné projednání je naplánováno na 9. září 2015, připomínky a námitky lze posílat už nyní.

Reklama

Návrh územního plánu byl vyvěšen na internetu, je přístupný občanům i vytištěný ve vchodu do starobylé radnice.

Územní plán občanům pomůže v případě, kdy chtějí koupit pozemek či změnit užívání stávající stavby. „Pokud chtějí například vystavět domek, měli by si přijít k nám na odbor zjistit, jestli je vybraný pozemek určen k výstavbě rodinných domů. Mohou se také podívat, jestli okolo nepovede velká komunikace, dále se dozví koncepci vývoje v okolí svého budoucího bydlení,” sdělila vedoucí oddělení rozvoje města Lenka Petříková.

Plánem se musí řídit i občan, který by chtěl podnikat. Problematické může být zřízení například obchodu, který je náročný pro zásobování či nemá možnost vybudování vlastního parkoviště pro zákazníky.

Územní plán je zveřejněn na úřední desce od 27. července do 17. září 2015, na webu města pod složkou Rozvoj města a ve vchodu do starobylé radnice na náměstí.

Občané mají možnost do něj nahlédnout a až do 16. září 2015 mají možnost podat své připomínky a námitky, ale pouze písemně s potřebnými identifikačními údaji a podpisem osoby, která je uplatňuje, adresované Magistrátu města Chomutova, Odboru rozvoje, investic a majetku města. Rovněž se lidé mohou na plán zeptat po předchozí telefonické nebo emailové domluvě přímo na radnici na oddělení rozvoje města.

Chomutov má původní územní plán z roku 1996. Od svého vzniku byl jedenáctkrát změněn. Územní plán je společný pro Chomutov a pro Jirkov. Novela stavebního zákona požaduje, aby každá obec měla svůj územní plán samostatný.

„Zastupitelstvo tedy v roce 2010 rozhodlo o pořízení nového územního plánu, který se v současné době projednává. První veřejné projednání se uskutečnilo v květnu 2014, následně byly vyhodnoceny došlé námitky a připomínky. Podle toho se upravil návrh územního plánu a v září bude znovu veřejně projednán,” řekla vedoucí oddělení rozvoje města Lenka Petříková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře