Chomutov má schválený rozpočet. Připravena je investice do Zahradní

Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz
Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Jedna miliarda a 348 milionů korun – to je rozpočet města Chomutov který je určen na provoz městských organizací či magistrátu a na investice pro rok 2015.

Reklama

"Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný,” tvrdil chomutovský primátor Daniel Černý (PRO! Chomutov) s tím, že se vůči rozpočtu schválenému na podzim příliš neměnil. "Čas pro změny k rozpočtu byl velice omezený. Mnohé věci jsou už nastartovány a je třeba je dokončit. Hlavní snahou bylo ukončit rozpočtové provizorium, a to se k poslednímu březnu podařilo.”

Programové priority nové koalice budou zapracovány formou rozpočtových opatření.

Provozní rozpočet města je přebytkový ve výši 323 milionů korun. Kapitálový rozpočet plánuje projekty a investiční akce v úhrnné hodnotě 289,5 milionu korun. Bezmála 180 milionů korun má pak přitéci z dotačních titulů.

Mezi nejvýznamnější akce roku 2015 patří revitalizace veřejného prostranství na Zahradní, zejména okolí KASSu, a okružní křižovatka mezi sídlišti Březenecká a Kamenná. Organizace napojené na rozpočet města spotřebují na provoz celkem 338,4 milionů korun, dalších 6,5 milionu směřuje v roce 2015 do investic městským organizacím, zejména zooparku.

"Na zajištění činnosti městské policie je vyčleněno 44 milionů korun. Chceme zvýšit bezpečnost ve městě, proto dohlédneme, aby tyto prostředky byly efektivně využity,“ uvedl velitel městské policie a náměstek primátora Marek Hrabáč.

Grantová politika města převyšuje 21 milionů korun, které budou rozděleny na volnočasové aktivity obyvatel města. "Nemáme v plánu vystavět žádný velký betonový projekt, který by s sebou nesl obrovské náklady na provoz. Naší prioritou je investovat do lidí, tedy převážně do měkkých projektů,” řekl náměstek primátora Marian Bystroň.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře