Chomutov má schválený rozpočet. Připravena je investice do Zahradní

Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.czChomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Jedna miliarda a 348 milionů korun – to je rozpočet města Chomutov který je určen na provoz městských organizací či magistrátu a na investice pro rok 2015.

Reklama

"Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný,” tvrdil chomutovský primátor Daniel Černý (PRO! Chomutov) s tím, že se vůči rozpočtu schválenému na podzim příliš neměnil. "Čas pro změny k rozpočtu byl velice omezený. Mnohé věci jsou už nastartovány a je třeba je dokončit. Hlavní snahou bylo ukončit rozpočtové provizorium, a to se k poslednímu březnu podařilo.”

Programové priority nové koalice budou zapracovány formou rozpočtových opatření.

Provozní rozpočet města je přebytkový ve výši 323 milionů korun. Kapitálový rozpočet plánuje projekty a investiční akce v úhrnné hodnotě 289,5 milionu korun. Bezmála 180 milionů korun má pak přitéci z dotačních titulů.

Mezi nejvýznamnější akce roku 2015 patří revitalizace veřejného prostranství na Zahradní, zejména okolí KASSu, a okružní křižovatka mezi sídlišti Březenecká a Kamenná. Organizace napojené na rozpočet města spotřebují na provoz celkem 338,4 milionů korun, dalších 6,5 milionu směřuje v roce 2015 do investic městským organizacím, zejména zooparku.

"Na zajištění činnosti městské policie je vyčleněno 44 milionů korun. Chceme zvýšit bezpečnost ve městě, proto dohlédneme, aby tyto prostředky byly efektivně využity,“ uvedl velitel městské policie a náměstek primátora Marek Hrabáč.

Grantová politika města převyšuje 21 milionů korun, které budou rozděleny na volnočasové aktivity obyvatel města. "Nemáme v plánu vystavět žádný velký betonový projekt, který by s sebou nesl obrovské náklady na provoz. Naší prioritou je investovat do lidí, tedy převážně do měkkých projektů,” řekl náměstek primátora Marian Bystroň.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře