Chomutov a Klínovec je centrem Zimní olympiády dětí a mládeže

Logo Olympiáda dětí a mládeže
Logo Olympiáda dětí a mládeže

Chomutov, Klínovec - Nejen na velkolepý zahajovací ceremoniál v duchu tradičních olympijských her se mohou těšit účastníci, hosté i návštěvníci zimní olympiády dětí a mládeže, která proběhne v Ústeckém kraji od neděle 17. do čtvrtečního večera 22. ledna 2016. Hlavním centrem je Chomutov nebo ski areál Klínovec v Krušných horách.

Reklama

Úvodní show bude patřit v neděli 17. ledna 2016 od 15 hodin chomutovskému zimnímu stadionu.

SD Aréna zažije defilé 14 krajských výprav z celé země se jmény slavných sportovců v čele jako vlajkonošů, zapálení olympijského ohně, českou státní hymnu (tu zazpívá Marian Vojtko) i slib sportovců a rozhodčích. Vše podle přísně daného protokolu.

V působivém představení plném barevných efektů a dynamické hudby nebude chybět představení regionu, v němž Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR proběhnou.

Krásu Krušných hor doplní prezentace atraktivních disciplín v rámci městských sportovišť. Večerem diváky provedou moderátoři Radek Šilhan a Radek Jirgl. Zlatým hřebem bude hodinové vystoupení Ewy Farné.

Stejně jako zahajovací ceremoniál, na nějž jsou poslední vstupenky v omezeném počtu bezplatně k dispozici na pokladně SD Arény, jsou zdarma zpřístupněny veřejnosti také slavnostní ceremoniály, které se odehrají každý den vždy po ukončení sportovních klání, a medailové ceremoniály probíhající v průběhu olympiády.

První z nich se uskuteční v úterý 19. ledna od 19 hodin na náměstí 1. Máje v Chomutově. Ani tady nebude chybět bohatý doprovodný program. Na podiu proběhne taneční vystoupení Beethoven DC, Maximal Animal a návštěvníci uvidí i ukázky na snowboardové rampě.

Druhý medailový ceremoniál je součástí závěrečné show, která zahájí v 19 hodin ve čtvrtek 21. ledna opět v prostorách chomutovské SD Arény, kde protokolární program doplní předání štafety pro letní olympijské hry dětí a mládeže Jihomoravskému kraji a bohatý kulturní program ukončí vystoupení zpěváka Sebastiana.

Středobodem zimních olympijských her dětí a mládeže v Ústeckém kraji se stane Chomutovské divadlo, které se po dobu celého týdne promění v Olympijský dům.

ČTĚTE:  V Mostě a Litvínově probíhá Zimní olympiáda dětí a mládeže

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře