Bývalé lázně asi budou chátrat dál. Chomutovská radnice stále nemá vizi, co s objektem

Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

CHOMUTOV - Bývalá koalice v čele s PRO Chomutov za dva roky s lázněmi neudělala prakticky nic, vyplývá to z vyjádření náměstka primátora Davida Dindy (Nový Sever). Zároveň ale nenaznačil, jak objekt po bývalých lázních v centru města využít.

Reklama

"Za dva roky k lázním nenajdete (na magistrátu) žádnou koncepční věc, která by říkala, co s lázněmi budeme dělat. Utratili jsme peníze za jeden větší průzkum, který díky koncipovaným otázkám řekl, že tam má být znovu napuštěná voda," pronesl David Dinda na tiskové konferenci, která byla svolána jako reakce na prohlášení hnutí PRO Chomutov s názvem Bilance 22 měsíců práce na radnici.

Hnutí uvedlo, že nestihlo vrátit život do budovy Městských lázní. A konstatovalo: "Máme projekt na kulturní a vzdělávací centrum ve spolupráci s UJEP a školskými organizacemi. Naši bývalí partneři však neumožnili zahájit činnost nově založené městské organizace Rekult z.ú."

Na to reagoval Dinda ve svém proslovu: "Organizace Rekult, která byla zřízena i z důvodu, aby vizionářsky vymyslela co s lázněmi, tak v momentě, kdy do čela organizace nebyl zvolen člověk, kterého si PRO Chomutov vysnil jako ředitele, tak za celou dobu předseda správní rady nesvolal žádné jednání. Pokud se někdo zaštiťuje, že nestihl vyřešit co s lázněmi a současně nesvolal správní radu, tak to mi k sobě nepasuje."

David Dinda dále zopakoval, že voda do bazénu se už nikdy napouštět nebude.

"Zúčastnil jsem se workshopu a prohlídky lázní po ustanovení bývalé koalice a už tehdy zaznělo, že se tam voda napouštět nebude," zopakoval.

"Chybí mi silné rozhodnutí o tom, abychom se ubírali jiným směrem," podotkl náměstek primátora z Nového Severu.

"Vedli se tu určité diskuse o science centru jako najdeme v Liberci nebo Plzni. Žádnou relevantní koncepci jsem na radnici nenašel. Někde na papíře jsem četl rozpočet odhadem půl milionu korun na zřízení tohoto projektu," konstatoval bez bližších podrobností.

SOUVISEJÍCÍ: Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře