Bude léto na Kamencovém jezeře bez toalet, grill baru či bez objektu Marína?

Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov
Kamencové jezero. Foto: archiv Město Chomutov

CHOMUTOV - Chomutovští zastupitelé nabídli za nemovitosti u Kamencového jezera firmě CV Relax 18 milionů. Pokud se město s firmou nedohodnou, mohou být všechny budovy vlastněné CV Relax během léta 2018 zavřené.

Reklama

Některé stavby u Kamencového jezera v Chomutově stále patří společnosti CV Relax, která měla rekreační areál v pronájmu. Jde například o veřejné toalety, restaurace, stánky nebo budovy technického zázemí.

Zastupitelé schválili návrh na vypořádání majetku se společností CV Relax, které byla před dvěma lety vypovězena smlouva na podnájem areálu Kamencového jezera.

Oproti loňskému roku měli zastupitelé na stole částku o dvanáct milionů nižší, rada města totiž doporučila zastupitelům řídit se znaleckým posudkem s nejnižší odhadní cenou. Ta činí 20,2 milionů korun.

CV Relax chtěla za svůj majetek po městě 26 milionů korun.

Nakonec se na pondělním jednání zastupitelé domluvili na tom, že za budovy společnosti CV Relax nabídnou firmě 18 milionů korun. Podle právníka společnosti CV Relax Jana Voláka, jak referoval Český rozhlas Sever, je suma 18 milionů korun podhodnocená. Ke konečnému stanovisku se ale zatím nechce vyjadřovat.

„Jednání jsou vleklá, město chce v areálu pořádat nejrůznější sportovní a kulturní akce a to není možné, když ani záchodky nejsou v jeho majetku,“ řekl náměstek primátora David Dinda s tím, že protahující se jednání může bránit i dalšímu rozvoji areálu, na který nyní probíhá architektonická soutěž.

SOUVISEJÍCÍ: Kamencové jezero: Chomutov plánuje vyplatit miliony CV Relax

Návrh na vypořádání počítá s odkupem třicítky staveb. „Jedná se například o pět veřejných toalet, kanalizaci, grill bar, několik stánků, objekt Marína či nemovitosti v areálu Banda,“ vyjmenovává část nemovitostí vedoucí odboru majetku města Pavlína Kolářová.

Podnájemní smlouva byla vypovězena v dubnu roku 2016. V červenci a srpnu tehdy město od společnosti vykoupilo za necelých osm milionů korun pokladní a odbavovací systém, datové rozvody, vybavení chatek a další majetek nezbytně nutný k provozu areálu. Město začalo také s rekonstrukcemi a opravami zanedbaného majetku, do kterého investovalo necelých 60 milionů korun, z toho nejvíce do nového centrálního mola.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU:  Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem

Masopustní rej 2018 - Domovinský masopust aneb Fašank v Chomutově

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře