Založí město s BusLine společný dopravní podnik? V České Lípě se rozhoduje o vizi pro MHD

MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine
MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

ČESKÁ LÍPA - Českolipští zastupitelé řeší zásadní otázku, jak s městskou hromadnou dopravou od 1. ledna 2019. Smlouva s dosavadním dopravcem končí.

Reklama

"Chceme mít v České Lípě efektivní MHD, pro cestující komfortní a pro město spolehlivou," řekla českolipská místostarostka Alena Šafránková.

Vedení radnice uspořádalo pro zastupitele workshop. Právě zastupitelé budou nakonec rozhodovat, jakým směrem se bude MHD v České Lípě vyvíjet.

"Chtěli jsme, aby zastupitelé, kteří rozhodují o budoucnosti hromadné dopravy v našem městě, dostali nezkreslené informace přímo od zdroje a mohli se tak během nadcházejících měsíců jasně rozhodnout pro jednu variantu dalšího postupu," upřesnila místostarostka.

Zástupci firmy BusLine, která v lednu nabídla městu Česká Lípa možnost vytvořit společný dopravní podnik, měli vůbec poprvé možnost odpovědět na otázky zastupitelů k této variantě.

Informovali o dopravně-obchodní a legislativní stránce založení společného dopravního podniku. Právní zástupce města zase připomněl klady a zápory veřejné soutěže dle zákona, kdy  zkušenosti s výběrovými řízeními z jiných měst ukazují komplikace provázející tuto variantu.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře