Za tři roky bude mít Česká Lípa venkovní bazén v záplavové oblasti a za 54 milionů

Plán venkovního bazénu. Foto: město Česká Lípa
Plán venkovního bazénu. Foto: město Česká Lípa

Česká Lípa - Česká Lípa se za tři roky dočká venkovního, plaveckého bazénu s atrakcemi. Investiční plán je stanoven na 54 milionů korun a postaven bude v záplavové oblasti.

Reklama

I přes zaznívající kritiku zastupitelé České Lípy rozhodli o umístění plaveckého bazénu do ulice Barvířská vedle sportovního centra. Venkovní bazén s atrakcemi spolkne 54 milionů korun.

Obyvatelům města se nelíbí umístění venkovního bazénu. Měl by ležet na hlavním tahu z města k supermarketu Kaufland. Velkou námitkou je jeho umístění v záplavové oblasti.

I když město vyhodnocovalo celkem 6 míst, jako je Špičák nebo bývalé koupaliště Dubice, zastupitelstvu byl předložen pouze tento, jediný návrh.

Chceme, aby se po dvaceti letech diskuzí o venkovním koupališti, už konečně rozhodlo a koplo do země, a tak děláme všechny nezbytné kroky," řekla starostka města Romana Žatecká.

Studie, kterou zastupitelstvu předložil a okomentoval architekt, počítá s využitím hotové infrastruktury Sportareálu. Má být využito elektřiny a odpadního tepla, které prodlouží koupací sezónu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře