Z Manušic a Častolovic bude lepší spojení českolipské MHD

MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Českolipští radní schválili změnu jízdního řádu MHD Česká Lípa linky 206 od 12. června, která spočívá v zavedení dvou nových spojů. Vyhověli tak připomínkám a podnětům občanů Manušic a Častolovic k novému jízdnímu řádu. I když rozhodnutí bude město stát peníze navíc.

Reklama

„S lidmi z těchto částí jsme hovořili, poukazovali na to, že jim starý jízdní řád vyhovoval více, akceptovali jsme jejich názor, že nyní schválená spojení opravdu potřebují,“ uvedla starostka města Romana Žatecká. „Uvědomujeme si, že veřejná doprava je důležitá služba pro naše obyvatele, zejména pro ty z okrajových částí města, v takové souvislosti jsou lidé na prvním místě a nelze myslet na výnosy, zisk,“ zdůraznila starostka.

Nový spoj č. 19 linky č. 206 bude mít odjezd v 8:15 hod. z výchozí zastávky Sídliště Lada, pojede přes Častolovice a Manušice, přijede v 8:35 hod. na zastávku Antonína Sovy a pokračuje do cílové (konečné) zastávky Hlavní nádraží s příjezdem v 8:46 hod. Tento spoj bude určen především pro školáky z Častolovic a Manušic jezdící na druhou vyučovací hodinu.

Nový spoj č. 20 linky č. 206 bude mít odjezd v 15:20 hod. z výchozí zastávky Hlavní nádraží, přijede na zastávku Antonína Sovy v 15:32, pokračuje do Manušic, Častolovic a končí na zastávce Sídliště Lada v 15:51. Tento spoj bude určen především pro školáky z Častolovic vracejících se z vyučování a nově ho budou moci využít i žáci z Manušic, kteří mají zajištěno spojení linkou č. 456.

Zavedení dvou nových spojů od 12. 6. 2016 navýší roční dopravní výkon o 4 156 km a náklady na provozování MHD o 176 000 Kč. Ostatní spoje linky č. 206 zůstávají beze změn.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře