VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu

Koupaliště v České Lípě. Vizualizace: Město Česká LípaKoupaliště v České Lípě. Vizualizace: Město Česká Lípa

ČESKÁ LÍPA - Už v roce 2018 má být v České Lípě nové venkovní koupaliště. Předpokládaná cena stavby je ve výši 90 milionů korun včetně DPH.

Reklama

Radnice v těchto dnech představuje vizualizaci koupaliště. Ta je prezentována na čtyřech místech – u Sportareálu, na radnici, v ZUŠ a ve vestibulu KD Crystal, aby si občané mohli udělat konkrétní představu, kde nový venkovní areál vznikne, a jak bude vypadat.

Celková kapacita nového sportovně-rekreačního areálu s venkovním bazénem je navržena až pro tisíc návštěvníků, Vodní plochu mají tvořit dva bazény - dětský a velký.

Součástí bazénu je několik vodních atrakcí, například skluzavka, tobogán, šplhací síť, lávka s vodní clonou, vodní dělo, masážní lavice nebo vodní chrlič. Chybět nebudou ani čtyři plavecké dráhy dlouhé 25 metrů, samozřejmostí jsou šatny, sprchy a zařízení pro rychlé občerstvení.

„V současné době bylo vydáno stavební povolení a probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. K vydanému stavebnímu povolení se odvolalo Povodí Ohře a odvolání v této chvíli řeší Liberecký kraj, což pro nás znamená zdržení v rámci týdnů. Stále věřím, že s výstavbou začneme ještě letos, a že nám bude zima nakloněna, abychom vše zdárně dokončili tak, aby nový bazén sloužil obyvatelům již v příští letní sezóně,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Areál bazénu bude napojený na kogenerační jednotku ve Sportareálu, která vyrábí teplo a v případě potřeby bude ohřívat také vodu ve venkovním bazénu.

Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě

Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě
Koupaliště v České Lípě


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys
Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice

Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit
Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let Němec Tesoura, který pobodal přítelkyni v Litvínově, dostal pět let


Komentáře