Venkovní bazén i v České Lípě? Hledá se vhodné místo

Koupaliště, ilustrační foto. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czKoupaliště, ilustrační foto. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Bez venkovního bazénu jsou obyvatelé České Lípy. To by se mělo změnit. Radnice hledá vhodné místo ve městě a připravují změnu územního plánu.

Reklama

Vedení města zahájilo přípravu území na vytipované lokalitě vedle Sportareálu. Z šesti prověřovaných míst se právě tyto městské pozemky zdají jako nejvhodnější varianta pro výstavbu koupaliště. Zastupitelé souhlasili s pořízením změny územního plánu a v blízké době budou také rozhodovat o tom, kde a jaké řešení bude pro stavbu koupaliště praktické a ekonomické.

„Chceme, aby se po dvaceti letech diskuzí o venkovním koupališti, už konečně rozhodlo a koplo do země, a tak jsme udělali první krok a začali připravovat území. Pokud se z nějakého důvodu stane, že bazén v tomto místě nebude, práce na změně územního plánu pokračovat nebudou,“ řekla starostka města Romana Žatecká.

Tip na místo u Sportareálu vyplynul z předběžných výsledků studie, která měla v této lokalitě možnost výstavby venkovního koupaliště kvalifikovaně prověřit. „S konečným výsledkem této ověřovací studie budeme seznámeni až během listopadu po jejím dokončení,“ sdělil místostarosta Juraj Raninec.

Koupaliště pod širým nebem by tak mohlo vzniknout konkrétně před hlavním vstupem do Sportareálu, kde ještě donedávna býval skatepark, užívalo by částečně také zelené plochy ve směru ke staré sportovní hale. Výhodou je již vzrostlá zeleň, kterou zde město hodlá zachovat.

„Diskutovali jsme o různých možnostech, posuzovali jsme je podle zvolených  kritérií. Jedním z nich byla samozřejmě ekonomická náročnost. Velkým plusem u Sportareálu je už vybudované zázemí, dostupnost a v neposlední řadě hrála roli i možnost využití kogenerační jednotky Sportareálu, která umožní ohřívání vody ve venkovním bazénu a tedy delší dobu jeho užívání“ uvedla starostka Žatecká.

Kromě prostranství u Sportareálu radnice uvažovala o dalších pěti místech, kde by bylo možné venkovní koupaliště vybudovat. Jedním z nich byl dlouhodobě diskutovaný areál v Dubici. Mezi dalšími možnostmi byla dvě místa na sídlišti Špičák, lokalita u autobusového nádraží či škvárového hřiště u městského stadionu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře