Vánoční tržiště v České Lípě bude po celou dobu adventu

Vánoční strom v České Lípě. Foto: archiv Kultura Česká Lípa
Vánoční strom v České Lípě. Foto: archiv Kultura Česká Lípa

Česká Lípa - Slavnostní rozsvícení stromu v České Lípě je naplánováno na sobotu 28. listopadu 2015. Po celou dobu adventu bude i vánoční tržiště.

Reklama

„Vánoční tržiště tu bude po celé období adventu. Z města tak zmizí ošklivé zaplachtované stánky a veškerý prodej, kromě vánočních stromků a kaprů, bude v době adventu soustředěný pouze na náměstí ve stáncích, které nabídneme prodejcům,“ uvedla českolipská starostka Romana Žatecká.

„Zub času se podepsal i na vánoční výzdobě, kterou město každoročně nechává instalovat do ulic. Rozhodli jsme se proto kromě patnácti dřevěných stánků, které budeme moci pronajímat trhovcům, zakoupit také několik nových světelných prvků,“ uvedla starostka.

„Nové dřevěné stánky, kde nebude chybět ani světelná výzdoba, budou mít jednotný ráz a na náměstí budou po celý čas adventu navozovat tu správnou předvánoční atmosféru.“

Vánoční strom bude stát na náměstí T.G.Masaryka, je z Horní Libchavy. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na sobotu 28. listopadu 2015.

Na stromě pak bude nová červenozlatá světelná výzdoba.  Na náměstí bude i několik dalších nových světelných prvků. Nově nasvětlený bude oblouk do Panské uličky a nové světelné prvky se objeví také v ulici Jindřicha z Lipé a v ulici Paní Zdislavy. Z výzdoby, jakou známe z minulých let, se už do centra nevrátí přírodní výzdoba z chvojí, se kterou bývala potíž za větrného počasí, kdy se rozlétla po okolí.

ČTĚTE:  Smrk z České Lípy se letos nedočká slavnostního rozsvícení. Praha se bojí terorismu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře