V rekreačním areálu v Dubici má být nové dětské hřiště s vodními prvky

Dubice koupaliště. Foto: archiv Tereza Raabová
Dubice koupaliště. Foto: archiv Tereza Raabová

Česká Lípa - Do léta 2016 je v plánu města Česká Lípa vybudovat v rekreačním areálu v Dubici nové dětské hřiště s vodními prvky, na které je v rozpočtu města vyčleněno 3,5 miliónu korun.

Reklama

„Investici jsme do rozpočtu zařadili kvůli dětem. Vyžití pro odrostlejší a dospělé návštěvníky v dubickém areálu máme a další připravuje pronájemce. Rádi bychom tam ale nabídli nějaké vodní atrakce i těm nejmenším návštěvníkům, kteří sem přijdou se svými rodiči,“ podotkl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

Podle místostarosty podobné letní osvěžení dětem ve městě zatím zcela chybí a Dubice je k tomu jako stvořená. „Abychom to stihli ještě do léta, už na začátku roku jsme vyhlásili zadávací řízení na dodavatele celé stavby na klíč, tj. včetně zpracování projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení i napojení hřiště na inženýrské sítě a zdroj vody. Tím bude hlubinný vrt, z něhož budeme čerpat nezávadnou vodu.“

Samotná příprava stavby bude klást velké nároky na úzkou koordinaci prací mezi realizací vlastního hřiště a jeho napojením na inženýrské sítě (přípojka elektřiny a zajištění dodávky vody ze stávajícího hlubinného vrtu), a proto je ze strany města žádoucí, aby všechny tyto činnosti koordinoval dodavatel celého díla již od samého počátku.

„Dospěli jsme tak k závěru, že nejefektivnější bude zadat plnění této veřejné zakázky tak zvaně na klíč jednomu dodavateli, který ji potom zajistí od A až do Z,“ vysvětlil místostarosta.

„Na poprvé se nám bohužel nikdo nepřihlásil. Zadávací řízení jsme proto obratem vyhlásili znovu,“ zdůraznil místostarosta.

ČTĚTE:  Město pronajalo rekreační areál v Dubici. Cílem má být oživení lokality

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře