V Novém Boru funguje Homeless Office, netradiční noclehárna pro bezdomovce

Bezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Nový Bor - Netradiční noclehárnu pro bezdomovce připravili v Novém Boru. Impulsem bylo několik lidí bez domova, kteří žijí na ulici. Vzhledem k mrazům se město rozhodlo pomoci.

Reklama

Lidé bez peněz a bez dokladů nemohou přečkat noc na některé z ubytoven. Aby nebyli odkázáni jen na ulici, kde v noci v těchto dnech teploty klesají až k -15 stupňům Celsia, v Novém Boru vznikla "bezdomovecká kancelář".

Lidé bez domova se tam mohou oholit nebo osprchovat. Zůstat mohou i přes noc, i když jen na židli u stolu nebo na karimatce na zemi.

Novinkou v Homeless Office je místnost se sprchami a umyvadly. Za desetikorunu je dvacetiminutové umytí. V ceně je ručník i tekuté mýdlo.

Město lidem bez domova nabízí i možnost zajistit bezplatný odběr ošacení v Charitním šatníku. Mohou využít i odborné pomoci při hledání dlouhodobějšího ubytování.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře