V Máchově jezeře je zhoršená kvalita vody. A co ostatní koupaliště na Českolipsku?

Jezero, ilustrační foto. Foto: archiv pjb1
Jezero, ilustrační foto. Foto: archiv pjb1

Českolipsko - V Máchově jezeře a v Hamerském jezeře je zhoršená kvalita vody. Velmi špatná situace je v Zákupech, naopak výborná kvalita vody je ve Sloupu v Čechách.

Reklama

Stav vody a její jakost je zhoršená. Tak zní verdikt hygieniků u vodních ploch na Českolipsku, konkrétně v Hamerském jezeře u Stráže pod Ralskem a přímo v Doksech - Máchovo jezero.

To znamená, že ve vodě je vysoký výskyt sinic, vysoký obsah chlorofylu či nevyhovující průhlednost. Koupání s mírně zvýšenou pravděpodobností výskytu zdravotních problémů při vodní rekreaci.

Ještě horší situace je v přírodním koupališti Zákupy na Českolipsku a v přírodním koupališti Sluníčko v Chrastavě na Liberecku. Zde je voda nevhodná ke koupání.

Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Tak zní verdikt po kontrole vody ústeckých hygieniků. Z posledního měření 20. července 2015 vyplynulo, že je snížení průhlednosti vody - a to v jezeře Chmelař v Úštěku.

Naopak výborná kvalita vody je v Novém Boru a ve Sloupu v Čechách na Českolipsku.

Výborná kvalita je i na koupališti v Jetřichovicích na Děčínsku, na koupališti v Jablonném pod Ještědí či na koupališti Kristýna v Hrádku nad Nisou.

ČTĚTE: Na Máchovo jezero letos poprvé vypluly parníky

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře