V českolipských ulicích jsou nové parkovací automaty

Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Celkem dvacet kusů parkovacích automatů je nově v ulicích České Lípy. Původně si město pronajímalo třináct přístrojů.

Reklama

Od 1. prosince 2015 je v České Lípě zvýšen počet parkovacích automatů. Místo třinácti pronajatých přístrojů jich do ulic radnice instalovala celkem dvacet kusů. Nově je řidiči najdou a parkovné uhradí u KD Crystal a v Žižkově ulici.

A od ledna 2016 také U Banca, kde automaty nahradí obsluhu parkoviště. Radní si od tohoto rozhodnutí slibují nejen vyšší příjmy do městské pokladny, ale také regulaci a lepší řád v parkování.

S novými parkovacími automaty se motoristé setkají na původních placených parkovištích U Synagogy, U Vodního hradu, v ulici Erbenova, v ulici U Synagogy, v ulici Moskevská, v ulici Mariánská, v ulici Zámecká, na Jeřábkově náměstí a na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka a nově u KD Crystal a v ulici Žižkova. Od 1. ledna 2016 také U Banca.

Na parkovištích pro krátkodobé parkování v zónách A, B a C je vždy první čtvrthodina zdarma. U KD Crystal, v zóně D je stanovena paušální platba 30 Kč za stání vozidla v celé provozní době parkoviště.

Kontrolou nad dodržováním pravidel jsou pověřeni strážníci městské policie.

ČTĚTE:  CENÍK 2016: V České Lípě bude více parkovacích automatů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře