V České Lípě mají odstartovat velké investice. Máme na ně peníze, hlásí radnice

Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČESKÁ LÍPA - Našetřené peníze v investičním fondu, dobrý vývoj ekonomiky, přísnější pravidla při zpracování návrhu rozpočtu. To jsou podle vedení České Lípy faktory umožňující v roce 2017 zahájit velké investice ve městě.

Reklama

"Chceme začít s přeměnou přání obyvatel do reálných projektů, protože jen zahájení staveb ukončí nekonečné diskuse o tom, zda něco postavíme nebo ne. Výsledky veřejné ankety jsme vzali za  priority rozpočtu města pro rok 2017 a stanovili jsme si ještě další cíle v péči o město, školství, sociální oblast, kulturu a sport," řekla českolipská starostka Romana Žatecká.

Radnice se inspirovala přáními obyvatel vzešlých z ankety: Sídliště a parkování, divadlo a revitalizaci KD Crystal, cyklostezky, venkovní bazén.

"Úvěry si brát nebudeme. Navržený objem investic může být pro někoho na první pohled moc veliký. Ale vedení města bere v úvahu přání občanů, kteří ve veřejné anketě řekli, co ve městě chtějí řešit," konstatovala Romana Žatecká.

Město jako argument uvedlo několik ekonomických dat.

Stav investičního fondu byl k 1. lednu 2016 necelých 207 mil. Kč. V průběhu roku byl posílen o 17,6 mil. Kč (převedením přebytků hospodaření předchozího roku a předfinancovaných dotací). Do roku 2017 se předpokládá disponibilní zůstatek cca 224,6 mil. Kč. V rozpočtu roku 2017 je investiční fond zapojen 99 mil. Kč, a to do tří investičních akcí: venkovní bazén u Sportareálu (40 mil. Kč), regenerace sídlišť (40 mil. Kč) a rekonstrukce MŠ Dolní Libchava (19 mil. Kč).

Podle města v rozpočtu investic je také kladen důraz i na vznik strategického plánu a dalších dílčích strategických dokumentů, které ovlivní plánování investic města v budoucích letech.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře