Skončí českolipská místostarostka Alena Šafránková?

Alena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czAlena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Politická krize na českolipské radnici pokračuje, nyní se hraje o místostarostovský post pro Alenu Šafránkovou. Ta se rozkmotřila s ostatními zastupiteli z klubu ANO a čelí tlaku na svou rezignaci.

Reklama

Krajské vedení ANO v Libereckém kraji se po Velikonocích bude zabývat situcí v buňce ANO v České Lípě. Zdeněk Ježák tlačí na Alenu Šafránkovou, aby rezignovala na post místostarostky, jinak bude vytvořen tlak na její odvolání. Šafránková již byla vyloučena ze zastupitelského klubu ANO a hrozí ji i vyloučení z hnutí.

"Nesouhlasím s názorem mého kolegy Zdeňka Ježáka, že koalice ČSSD, ANO, Uděláme pořádek a ODS v České Lípě nefungovala a hnutí ANO v ní bylo otloukánkem," reagovala Alena Šafránková na mediální kritiku Zdeňka Ježáka. "Současnou vnitřní situaci proto považuji jen za zastírání manažerských pochybení ANO při řízení Městské policie."

"Myslím si, že je důležitější pro občany České Lípy, co jsme za pět měsíců v koalici prosadili, než vnitřní neshody v oblastní organizaci ANO. Proto nebudu ani veřejně řešit, zda budu na návrh svých kolegů zbavena funkcí v rámci ANO či dokonce vyloučena, jak veřejně prezentuje Zdeněk Ježák mé „potrestání“ za to, že jsem zvedla ruku pro odvolání Pavly Procházkové z vedení městské policie kvůli jejím pochybením při řízení, u kterých jsem byla osobně přítomna," uvedla v prohlášení Alena Šafránková.

"Na pozici místostarostky jsem šla pracovat pro město a jeho obyvatele, ne se handrkovat o posty v ANO či krýt závažná manažerská pochybení jen proto, že jde o moji kolegyni z hnutí," dodala místostarostka.

ČTĚTE: Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo Utkání v Brně se lovosickým házenkářům nevydařilo
V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili V žloutenkou sužovaném Ústí musí cestující v MHD stisknout tlačítko, aby vystoupili
V Krušných horách se objevuje rys V Krušných horách se objevuje rys

Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice Oblíbeného orangutana Ňuňáka popravila tasemnice
Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy Hokej v Mostě je po smrti, klub s tímto názvem odstoupil ze druhé ligy
Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit Opravená plavecká hala a nové lanové centrum? V Mostě se mají na co těšit


Komentáře