Skončí českolipská místostarostka Alena Šafránková?

Alena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz
Alena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Politická krize na českolipské radnici pokračuje, nyní se hraje o místostarostovský post pro Alenu Šafránkovou. Ta se rozkmotřila s ostatními zastupiteli z klubu ANO a čelí tlaku na svou rezignaci.

Reklama

Krajské vedení ANO v Libereckém kraji se po Velikonocích bude zabývat situcí v buňce ANO v České Lípě. Zdeněk Ježák tlačí na Alenu Šafránkovou, aby rezignovala na post místostarostky, jinak bude vytvořen tlak na její odvolání. Šafránková již byla vyloučena ze zastupitelského klubu ANO a hrozí ji i vyloučení z hnutí.

"Nesouhlasím s názorem mého kolegy Zdeňka Ježáka, že koalice ČSSD, ANO, Uděláme pořádek a ODS v České Lípě nefungovala a hnutí ANO v ní bylo otloukánkem," reagovala Alena Šafránková na mediální kritiku Zdeňka Ježáka. "Současnou vnitřní situaci proto považuji jen za zastírání manažerských pochybení ANO při řízení Městské policie."

"Myslím si, že je důležitější pro občany České Lípy, co jsme za pět měsíců v koalici prosadili, než vnitřní neshody v oblastní organizaci ANO. Proto nebudu ani veřejně řešit, zda budu na návrh svých kolegů zbavena funkcí v rámci ANO či dokonce vyloučena, jak veřejně prezentuje Zdeněk Ježák mé „potrestání“ za to, že jsem zvedla ruku pro odvolání Pavly Procházkové z vedení městské policie kvůli jejím pochybením při řízení, u kterých jsem byla osobně přítomna," uvedla v prohlášení Alena Šafránková.

"Na pozici místostarostky jsem šla pracovat pro město a jeho obyvatele, ne se handrkovat o posty v ANO či krýt závažná manažerská pochybení jen proto, že jde o moji kolegyni z hnutí," dodala místostarostka.

ČTĚTE: Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře