Skončí českolipská místostarostka Alena Šafránková?

Alena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czAlena Šafránková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Politická krize na českolipské radnici pokračuje, nyní se hraje o místostarostovský post pro Alenu Šafránkovou. Ta se rozkmotřila s ostatními zastupiteli z klubu ANO a čelí tlaku na svou rezignaci.

Reklama

Krajské vedení ANO v Libereckém kraji se po Velikonocích bude zabývat situcí v buňce ANO v České Lípě. Zdeněk Ježák tlačí na Alenu Šafránkovou, aby rezignovala na post místostarostky, jinak bude vytvořen tlak na její odvolání. Šafránková již byla vyloučena ze zastupitelského klubu ANO a hrozí ji i vyloučení z hnutí.

"Nesouhlasím s názorem mého kolegy Zdeňka Ježáka, že koalice ČSSD, ANO, Uděláme pořádek a ODS v České Lípě nefungovala a hnutí ANO v ní bylo otloukánkem," reagovala Alena Šafránková na mediální kritiku Zdeňka Ježáka. "Současnou vnitřní situaci proto považuji jen za zastírání manažerských pochybení ANO při řízení Městské policie."

"Myslím si, že je důležitější pro občany České Lípy, co jsme za pět měsíců v koalici prosadili, než vnitřní neshody v oblastní organizaci ANO. Proto nebudu ani veřejně řešit, zda budu na návrh svých kolegů zbavena funkcí v rámci ANO či dokonce vyloučena, jak veřejně prezentuje Zdeněk Ježák mé „potrestání“ za to, že jsem zvedla ruku pro odvolání Pavly Procházkové z vedení městské policie kvůli jejím pochybením při řízení, u kterých jsem byla osobně přítomna," uvedla v prohlášení Alena Šafránková.

"Na pozici místostarostky jsem šla pracovat pro město a jeho obyvatele, ne se handrkovat o posty v ANO či krýt závažná manažerská pochybení jen proto, že jde o moji kolegyni z hnutí," dodala místostarostka.

ČTĚTE: Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře