Rozhledna na českolipském Špičáku se znovu otevře veřejnosti

Pohled na rozhlednu na Špičáku. Foto: archiv Město Česká Lípa
Pohled na rozhlednu na Špičáku. Foto: archiv Město Česká Lípa

Česká Lípa - Po dlouhých letech, kdy byla uzavřena rozhledna na Špičáku v České Lípě, se opět otevře veřejnosti. A to v mimořádném termínu, který bude ještě specifikován.

Reklama

„Na rozhledně je v současné době umístěno mnoho antén a vysílačů za mnoho milionů korun a je důležité, aby se tyto technologie při prohlídce nepoškodily. Chci proto požádat českolipské dobrovolné hasiče o pomoc a ochranu těchto zařízení," uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

"Konkrétní datum zpřístupnění rozhledny ještě nemáme, ale plánujeme jej někdy na jarní či letní měsíce, kdy je jistota hezkého počasí a dobré viditelnosti. Věřím, že šanci vystoupat na rozhlednu na Špičáku lidé ocení a přijdou v hojném počtu,“ dodal.

Rozhledna na Špičáku byla slavnostně otevřena 10. května 1885, o její vznik se zasloužil Severočeský exkurzní klub. Tomu se podařilo na její stavbu nashromáždit pět tisíc zlatých, rozhledna nesla jméno korunní princezny Stefanie.

Svou největší slávu si rozhledna odbyla ještě před oběma světovými válkami, od roku 1945 postupně chátrala. V roce 1997 rozhlednu koupila soukromá společnost, opravila ji a stavba poté začala sloužit jako vysílač.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře