Prezident Miloš Zeman navštívil Mimoň a Strហpod Ralskem

Miloš Zeman v Mimoni. Foto: archiv Liberecký krajMiloš Zeman v Mimoni. Foto: archiv Liberecký kraj

Mimoň, Strហpod Ralskem - Setkáním se zastupiteli a vedením města Stráže pod Ralskem začal druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Libereckém kraji.

Reklama

V Kulturním domě U jezera pak hlavu státu přivítaly asi dvě stovky obyvatel, kteří využili příležitosti prezidentovi položit dotazy. Přítomné zajímala například těžba uranu. Své zástupce na besedě měl i Dětský parlament zdejší základní školy. Žáci se prezidenta zeptali třeba na to, jaké předměty patřily mezi jeho nejoblíbenější.

Další zastávkou středečního programu byla návštěva Akademie Vězeňské služby, kde si prezident Miloš Zeman a hejtman Martin Půta nejprve prohlédli cvičnou celu a poté se setkali a diskutovali s vedením akademie.

Následně se prezidentská kolona přemístila do areálu odkaliště a neutralizačních technologií státního podniku Diamo. „Jsem rád, že jsme sem společně s panem prezidentem zavítali. Diamo je důležitou organizací v Libereckém kraji, jejímž úkolem je odstraňování uranu, který tady zůstal z minulosti. Navíc je výrazným zaměstnavatelem Českolipska,“ uvedl při zahájení besedy se zaměstnanci hejtman LK Martin Půta.

Po pracovním obědě se prezident a hejtman sešli s představiteli města Mimoň a poté se přesunuli do Domu kultury Ralsko, kde besedovali se zástupci Mikroregionu Podralsko a místními občany. Prezident odpovídal na nejrůznější dotazy, například na obnovení branné služby. Přítomné také zajímali jeho názory na daňové ráje nebo letiště v Hradčanech.

V závěru dne prezident navštívil oblast Ralska, kde mu hejtman ukázal objekt školy a panelové domy po sovětské armádě. Poté v jednom z hangárů společně diskutovali nad možným využitím tohoto území. Jednání se stejně jako v Diamu zúčastnil také náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu životního prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

Čtvrtek, poslední den návštěvy v Libereckém kraji, prezident Miloš Zeman stráví v Turnově.

ČTĚTE:  Miloš Zeman míří do Libereckého kraje. Navštíví Jablonec či Turnov

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře