Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

Pavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz
Pavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Kauza českolipské městské policie graduje. Na mimořádném zastupitelstvu byla odvolána Pavla Procházková, strážníky nově řídí starostka Romana Žatecká.

Reklama

Pavla Procházková byla jmenována do funkce uvolněné radní s pravomocemi řízení Městské policie v České Lípě v půli prosince 2014. Zastupitelka ANO vystřídala starostku Romanu Žateckou (ČSSD), měla nastavit nová pravidla a dlouhodobou neklidnou situaci uklidnit. To se ale nestalo a naopak Městská policie se stala v prvních měsících roku 2015 tématem číslo jedna ve městě.

Už při jmenování Procházkové vedení radnice čelilo kritice opozice, že se uvolněná funkce radní pro Procházkovou stává placeným místem poté, co opustila Krajskou hygienickou stanici.

Radnice pod vedením starostky Romany Žatecké si slibovala velké změny. Nakonec se Pavla Procházková ve sporu strážníků s městem postavila na stranu městské policie.

Po odvolání Procházkové oznámil předseda oblastní organizace ANO Zdeněk Ježák, že hnutí opouští čtyřkoalici. S tím nesouhlasí místostarostka Alena Šafránková (ANO), která se Procházkové nezastala.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře