Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

Pavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czPavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Kauza českolipské městské policie graduje. Na mimořádném zastupitelstvu byla odvolána Pavla Procházková, strážníky nově řídí starostka Romana Žatecká.

Reklama

Pavla Procházková byla jmenována do funkce uvolněné radní s pravomocemi řízení Městské policie v České Lípě v půli prosince 2014. Zastupitelka ANO vystřídala starostku Romanu Žateckou (ČSSD), měla nastavit nová pravidla a dlouhodobou neklidnou situaci uklidnit. To se ale nestalo a naopak Městská policie se stala v prvních měsících roku 2015 tématem číslo jedna ve městě.

Už při jmenování Procházkové vedení radnice čelilo kritice opozice, že se uvolněná funkce radní pro Procházkovou stává placeným místem poté, co opustila Krajskou hygienickou stanici.

Radnice pod vedením starostky Romany Žatecké si slibovala velké změny. Nakonec se Pavla Procházková ve sporu strážníků s městem postavila na stranu městské policie.

Po odvolání Procházkové oznámil předseda oblastní organizace ANO Zdeněk Ježák, že hnutí opouští čtyřkoalici. S tím nesouhlasí místostarostka Alena Šafránková (ANO), která se Procházkové nezastala.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře