Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Nemocnice. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz
Nemocnice. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.

Reklama

"Hlavním naším cílem je vytvořit fungující systém parkování tak, aby co nejlépe sloužil našim pacientům, návštěvníkům nemocnice, ale i zaměstnancům," řekl předseda představenstva českolipské nemocnice Pavel Marek.

Představenstvo již záměr vybudování nových parkovacích ploch a rovněž následné zřízení komplexního parkovacího systému schválilo.

"V projektu se nejprve počítá s vybudováním nových parkovacích ploch při vjezdu do areálu nemocnice,“ uvedl dále projektový manažer nemocnice.

Nemocnice v průběhu letních měsíců nejprve nechá provést demolice nevyhovujících chátrajících drobných budov v areálu, jedná se o bývalou vrátnici, prodejnu a sklad. Tím vznikne prostor pro vytvoření nových parkovacích stání, nové plochy se dále připravují v prostoru bývalé staré nemocnice nebo podél budovy polikliniky.

Navrženými úpravami může v areálu vzniknout dalších až 130 parkovacích stání, které by návštěvníkům areálu měly sloužit již ke konci roku 2017.

Následovat bude nastavování jasných pravidel systému parkování v celém nemocničním areálu. Jako ve většině nemocnic je také v České Lípě počítáno se závorovým systémem s výhodným krátkodobým stáním.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře