Obchvat České Lípy před 10 lety zastavil exministr. Nový termín stavby je rok 2022

Nová silnice, ilustrační foto. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Nová silnice, ilustrační foto. Foto: SeveročeskýDeník.cz

Před deseti lety zastavil výstavbu západního obchvatu České Lípy tehdejší ministr dopravy Vít Bárta z Věcí veřejných. Následné pokusy o pokračování stavby selhaly. Nově má stavba pokračovat v roce 2022.

Reklama

Borská ulice na hlavním tahu I/9 z Prahy na Nový Bor a dále do Šluknovského výběžku je typickým průtahem městem. Silnice, po které denně jezdí tisíce aut včetně kamionů, protíná Českou Lípu na dvě poloviny.

Vytíženou silnicí je i II/262, neboli Děčínská ulice. Ta rovněž protíná město na dvě poloviny - severní a jižní část, navíc prochází přímo centrem.

Aby kamiony, které míří do průmyslové části města - do Dubice - nemusely složitě jezdit do centra města, začala se v roce 2008 stavět silinice ze Sosnové přímo do průmyslové zóny.

Jenže ta končí na Litoměřické ulici a protažení až na II/262 nebylo dosud realizováno.

Přitom se má jednat jen o část obchvatu České Lípy. V dřívějších plánech bylo pokračování přeložky I/9 okolo Dolní Libchavy až k Novému Boru, konkrétně k Okrouhlé.

Přestože byly pokusy například v roce 2014 se stavbou pokračovat, nestalo se tak.

Mezitím propadla různá povolení, změnil se i projekt. Pokračování stavby se neustále posouvá.

I tak se s výstavbou druhé části silnice počítá a podle současného ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (ANO) by stavební práce měly být zahájeny v roce 2022. Uvedl to při slavnostním otevření obchvatu Kravař.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce požádat o vydání územního rozhodnutí. Přesto ŘSD má prý vykoupenu zatím jen jednu třetinu potřebných pozemků.

Reklama

Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře