O zeleň v České Lípě se bude starat nový dodavatel. Je to sdružení firem

Sekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Sekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Česká Lípa - O českolipskou městskou zeleň začne od dubna pečovat nový dodavatel. Ten radnici v rámci vyhlášeného zadávacího řízení na údržbu zeleně předložil cenově nejvýhodnější nabídku, a proto s ním město uzavře čtyřletou rámcovou smlouvu.

Reklama

Rozhodlo o tom zastupitelstvo na únorovém zasedání, kde potvrdilo přidělení nadlimitní veřejné zakázky vítěznému uchazeči.

„Koncem března vyprší rámcové smlouvy, na jejichž základě údržbu zeleně po čtyři roky zajišovali v České Lípě a jejích přidružených obcích dva smluvní partneři, firma ing. Koháka a společnost TV Facility Group, a.s. Už od loňského jara jsme proto začali připravovat zadávací podmínky pro výběr dodavatele na další čtyři roky,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec. V rámci přípravy byla zpracována také nová inventarizace zeleně, kterou město vlastní a musí o ní pečovat.

„O dodávku požadovaných služeb a prací projevili zájem čtyři uchazeči. Cenově nejvýhodnější nabídku předložilo Sdružení Údržba veřejné zeleně v České Lípě a přidružených obcích, s vedoucím společníkem COMPAG CZ, s.r.o. a druhým společníkem COMPAG MLADÁ BOLESLAV, s.r.o., a proto zvítězilo,“ upřesňil místostarosta a dodává, že nabídková cena tohoto dodavatele je vyčíslena na 29 725 tisíc korun.

Je tak o deset milionů nižší, než byla předpokládaná hodnota čtyřleté nadlimitní zakázky, kde město vycházelo ze skutečných  úhrad za údržbu zeleně, ke kterým připočítalo práce, jež nebyly obsahem dosavadních rámcových smluv. Jde o hrabání a likvidaci listí, úklid psích exkrementů ze zelených ploch a péči o dřeviny, které přibyly v aktualizované inventarizaci.

„Předmětem veřejné zakázky je komplexní údržba veřejné zeleně ve vlastnictví města Česká Lípa. Zároveň je nutné dodat, že opět půjde o rámcový kontrakt, který se městu osvědčil. Jeho největší výhodou totiž je, že si služby a práce objednáváme podle aktuální potřeby města v závislosti na klimatických podmínkách a financích, které má na zeleň ve svém každoročním  rozpočtu. Nebo s ohledem na to, kolik lidí zaměstnáváme na veřejně prospěšné práce. Ty  můžeme pověřit například hrabáním listí či pletím záhonků a nemusíme tyto práce hradit firmě,“ upřesnila vedoucí oboru technické správy majetku města Petra Novotná.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře