O zeleň v České Lípě se bude starat nový dodavatel. Je to sdružení firem

Sekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Česká Lípa - O českolipskou městskou zeleň začne od dubna pečovat nový dodavatel. Ten radnici v rámci vyhlášeného zadávacího řízení na údržbu zeleně předložil cenově nejvýhodnější nabídku, a proto s ním město uzavře čtyřletou rámcovou smlouvu.

Reklama

Rozhodlo o tom zastupitelstvo na únorovém zasedání, kde potvrdilo přidělení nadlimitní veřejné zakázky vítěznému uchazeči.

„Koncem března vyprší rámcové smlouvy, na jejichž základě údržbu zeleně po čtyři roky zajišovali v České Lípě a jejích přidružených obcích dva smluvní partneři, firma ing. Koháka a společnost TV Facility Group, a.s. Už od loňského jara jsme proto začali připravovat zadávací podmínky pro výběr dodavatele na další čtyři roky,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec. V rámci přípravy byla zpracována také nová inventarizace zeleně, kterou město vlastní a musí o ní pečovat.

„O dodávku požadovaných služeb a prací projevili zájem čtyři uchazeči. Cenově nejvýhodnější nabídku předložilo Sdružení Údržba veřejné zeleně v České Lípě a přidružených obcích, s vedoucím společníkem COMPAG CZ, s.r.o. a druhým společníkem COMPAG MLADÁ BOLESLAV, s.r.o., a proto zvítězilo,“ upřesňil místostarosta a dodává, že nabídková cena tohoto dodavatele je vyčíslena na 29 725 tisíc korun.

Je tak o deset milionů nižší, než byla předpokládaná hodnota čtyřleté nadlimitní zakázky, kde město vycházelo ze skutečných  úhrad za údržbu zeleně, ke kterým připočítalo práce, jež nebyly obsahem dosavadních rámcových smluv. Jde o hrabání a likvidaci listí, úklid psích exkrementů ze zelených ploch a péči o dřeviny, které přibyly v aktualizované inventarizaci.

„Předmětem veřejné zakázky je komplexní údržba veřejné zeleně ve vlastnictví města Česká Lípa. Zároveň je nutné dodat, že opět půjde o rámcový kontrakt, který se městu osvědčil. Jeho největší výhodou totiž je, že si služby a práce objednáváme podle aktuální potřeby města v závislosti na klimatických podmínkách a financích, které má na zeleň ve svém každoročním  rozpočtu. Nebo s ohledem na to, kolik lidí zaměstnáváme na veřejně prospěšné práce. Ty  můžeme pověřit například hrabáním listí či pletím záhonků a nemusíme tyto práce hradit firmě,“ upřesnila vedoucí oboru technické správy majetku města Petra Novotná.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře