Na bývalém autobusovém nádraží na Severu končí parkování kamionů

Komunikace. Foto: archiv Pixabay.com
Komunikace. Foto: archiv Pixabay.com

Česká Lípa - Město Česká Lípa s okamžitou platností ruší možnost odstavení kamionů na ploše bývalého autobusového nádraží na Severu. Vyhovělo tak obyvatelům v Mariánské ulici a sídliště Sever a Lada, kteří si oprávněně stěžovali na zvýšenou hlučnost a prašnost z provozu kamionů.

Reklama

„Kvůli přibývajícím kamionům parkujících na podélných stáních v Purkyňově ulici si motoristé stěžovali na špatné rozhledové podmínky, což potvrdila i městská policie. Ve spolupráci s dopravním inspektorátem jsme proto upravili dopravní značení, které tuto možnost zakazuje.  Jenomže potom se zase na radnici obrátili řidiči kamionů žijící v našem městě, zda bychom jim k parkování nenabídli jinou plochu v majetku města, kde by po příjezdu domů mohli zaparkovat,“ popsal místostarosta Juraj Raninec.

Jediná alternativa, která přicházela v úvahu, bylo prověřit v praktickém provozu možnost parkování na bývalém autobusovém nádraží na Severu.  Po osazení příslušného dopravního značení pak situaci v lokalitě monitorovala jak městská policie tak odbor správy majetku města. V průběhu několika týdnů však město dospělo k závěru, že kvůli zvýšenému dopravnímu zatížení ani plocha na Severu není k takovým účelům vhodná.

„V České Lípě jsou vybudována dvě soukromá parkoviště, která mohou k těmto účelům řidiči TIR, potažmo dopravci využívat. Chtěli jsme pomoci, ale zákonnou povinností města není parkovací či odstavná stíní pro TIR zajišťovat,“ dodal místostarosta.

„Dali jsme za pravdu zdejším obyvatelům, že lokalita bezprostředně sousedící se silnicí I/9 se už řadu let potýká s velkou hlukovou zátěží z dopravního provozu na této silnici a jakákoliv další doprava jejich situaci pouze zhoršuje,“ podotkla starostka Romana Žatecká. Celý případ starostku proto motivoval rovněž k tomu, aby tady co nejdříve bylo provedeno i nové měření hlukové zátěže obyvatel.

„Zjistila jsem, že poslední měření je z roku 2007 a jsem přesvědčená, že po devíti letech bude situace ještě horší a stavba obchvatu, na kterou v České Lípě již řadu let všichni čekáme, ještě aktuálnější,“ zdůraznil starostka.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře