Místo obyvatel v České Lípě budou rozhodovat o projektech zastupitelé

Vizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: archiv Město Česká Lípa
Vizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: archiv Město Česká Lípa

ČESKÁ LÍPA - Po neúspěšném referendu budou o projektech v České Lípě znovu jednat zastupitelé města. Kritiku špatně zvoleného termínu starostka města Romana Žatecká odmítla.

Reklama

Místního referenda se zúčastnilo 4 584 Českolipanů, to je 15,45 % ze všech oprávněných osob hlasovat. Referendum je tak neplatné a nezávazné.

Město tak bude pokračovat v projektech, o kterých budou rozhodovat podle příslušnosti Rada města a Zastupitelstvo města.

„Čekala jsem vyšší účast a jasnější signál od lidí, co ve městě chtějí," konstatovala starostka.

Podle Romany Žatecké termín referenda je z pohledu vedení města naprosto logický a žádný jiný, pokud mělo být uspořádáno v krátkém čase, nebyl možný.

„To jsou fakta. Kdo chce, pochopí, kdo z toho dělá politikum, nepochopí. Připravili jsme referendum během tří neděl, zatímco jinde ho plánují půl roku. Kdo dnes nadává na neděli, tak si jen alibisticky omlouvá nezdar referenda. My jsme udělali maximum možného," uvedla starostka.

Ta čel kritice opozice, že zvolený termín referenda byl špatně načasovaný.

Některé projekty jsou v začátku a např. u knihovny bude vypsána veřejná architektonická soutěž, jiné jsou již v určité fázi projektování či hotových projektů.

„Zastupitelstvo určitě bude rozhodovat o koupi Kounicova domu, rozhledny na Špičáku, aktualizuje se projekt rekonstrukce Jiráskova divadla z roku 2013 tak, aby odpovídal dnešním požadavkům a zahrnul některé změny, jež se od té doby udály,“ vyjmenovává starostka.

Co se týče venkovního bazénu, tam v tuto chvíli není nic nového.

„Probíhá odvolání Povodí Ohře proti stavebnímu povolení, které řeší Liberecký kraj, navíc u nás běží zadávací řízení na zhotovitele stavby. Bylo rovněž nutné počkat na výsledky referenda a do té doby v tomto směru nečinit žádné kroky, což jsme splnili,“ řekl místostarosta Juraj Raninec.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře