Město se chce postarat o zanedbané pozemky. Peníze pak bude vymáhat po majitelích

Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČeská Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Městu Česká Lípa došla trpělivost s černými skládkami na soukromých pozemcích. I když pozemky nevlastní, chystá se je uklidit a náklady na údržbu potom vymáhat po majitelích pozemků.

Reklama

„Jde nám o to, aby město bylo uklizeno, chceme tedy zajistit údržbu dlouhodobě neudržovaných veřejných prostranství, která nejsou ve vlastnictví města Česká Lípa. Od jejich majitelů, kteří si neplní své povinnosti, pak budeme tyto náklady zpětně vymáhat,“ prohlásil místostarosta Juraj Raninec.

Majitelé pozemků mají povinnost se o svůj majetek postarat tak, aby se v okolí nešířil plevel nebo se netvořily černé skládky.

„Během roku evidujeme některé pozemky, o které se jejich vlastníci celoročně nestarají. Při zjištění takové nedbalosti a bezohlednosti vyzývá odbor technické správy majetku města jejich vlastníky k plnění svých povinností, například k posekání trávy, ořezu stromů, úklid odpadu,“ komentoval Raninec.

V případě dalšího zanedbávání údržby pozemku město zvažuje možnosti postihů. Podle místostarosty Ranince se často nepodaří věc s majiteli vyřešit a tak se přistupuje k soudnímu řízení, které je časově i finančně náročné.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře