Město pronajalo rekreační areál v Dubici. Cílem má být oživení lokality

Dubice koupaliště. Foto: archiv Tereza Raabová
Dubice koupaliště. Foto: archiv Tereza Raabová

Česká Lípa - Kromě vybudování venkovního bazénu u Sportareálu plánuje českolipská radnice oživit rekreační areál v Dubici. Pomoci tomu má pronájem.

Reklama

"Město před léty investovalo milióny korun a nyní areál pronajalo na pět let novému nájemci. S tím, že se o něj bude nejen dobře starat, ale lidem nabídne i nové sportovní vyžití.  Části českolipské veřejnosti totiž připadá právě tato lokalita jako stvořená pro rekreaci a odpočinek. V oblibě ji mají i rybáři," uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

Vedení města věří, že se do hezké přírodní lokality začnou vracet návštěvníci, a to nejen z České Lípy. „Chceme řešit i návaznost této přírodní zóny na město, zlepšit přístup včetně nové cyklostezky,“ podotkl Juraj Raninec.

Podle místostarosty nový nájemce veřejnosti - po dohodě s radnicí - nabídne mimo jiné provozování vleků pro vodní lyžování, wakeboarding a několik vodních atrakcí. Ujme se kempu, gastroslužeb, nebo pořádání koncertů různých žánrů, divadel a dalších akcí. Městu zároveň slíbil zajistit nejen celoroční udržování existujícího zařízení a vybavení, ale také provozování minigolfového hřiště, které tady  pro rozšíření možností rekreace nechalo zřídit. Do letošního léta zde ještě mají vzniknout atrakce pro děti.

„I přes letité problémy s vodou, není důvod, proč by poměrně rozlehlý areál nemohl Českolipanům dál sloužit k rekeraci, k provozování jiných vodních sportů a dalších, které se tu dají dělat. Ostatně to byl jeden z důvodů, proč jsme tady vloni udělali i nové hřiště na minigolf,“ sdělil Juraj Raninec.

Nájemce, Michal Ptáček má během pětiletého pachtu Dubice, velké plány, jak právě sem za sportem a odpočinkem přilákat davy lidí.

„V areálu budou čtyři dvousloupé vleky WAKEMASTER, dva s výškou lan šest metrů pro začátečníky a děti dva s výškou devět metrů pro pokročilé. U třech vleků budou na vodě překážky celkem dvanáct kusů, dále minigolf, slack line padleboard, skimboard, plážový volejbal, občerstvení - pítí i jídlo, možnost kempování karavany, stany. Řešíme i možnost flyboardu, připravujeme i kulturní a sportovní akce včetně mezinárodního závodu pod IWWF v rámci českého poháru,“ popsal Michal Ptáček.

Sám má bohaté zkušenosti v oblasti vodního lyžování a wakeboardingu. A několik let  vykonával funkci ředitele příspěvkové organizace Panda Sport ve Stráži pod Ralskem. První návštěvníky plánuje přivítat na přelom dubna a května tohoto roku. „Aktuálně řešíme administrativu, ve výrobě jsou překážky a vodní vleky, jednáme s Českým rybářským svazem, aby nemuselo být ukončeno sportovní rybaření a změnila se osádka ryb ke zlepšení kvality vody,“ uvedl Ptáček. Podle jeho předpokladu by – v závislosti na počasí - mohl být areál v provozu minimálně od dubna do října. „Reálný je i zimní provoz, kdy by byly vleky umístěny na břehu s jízdou na umělém povrchu nebo sněhu,“ mínil nájemce Ptáček.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře