Město pronajalo rekreační areál v Dubici. Cílem má být oživení lokality

Dubice koupaliště. Foto: archiv Tereza RaabováDubice koupaliště. Foto: archiv Tereza Raabová

Česká Lípa - Kromě vybudování venkovního bazénu u Sportareálu plánuje českolipská radnice oživit rekreační areál v Dubici. Pomoci tomu má pronájem.

Reklama

"Město před léty investovalo milióny korun a nyní areál pronajalo na pět let novému nájemci. S tím, že se o něj bude nejen dobře starat, ale lidem nabídne i nové sportovní vyžití.  Části českolipské veřejnosti totiž připadá právě tato lokalita jako stvořená pro rekreaci a odpočinek. V oblibě ji mají i rybáři," uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

Vedení města věří, že se do hezké přírodní lokality začnou vracet návštěvníci, a to nejen z České Lípy. „Chceme řešit i návaznost této přírodní zóny na město, zlepšit přístup včetně nové cyklostezky,“ podotkl Juraj Raninec.

Podle místostarosty nový nájemce veřejnosti - po dohodě s radnicí - nabídne mimo jiné provozování vleků pro vodní lyžování, wakeboarding a několik vodních atrakcí. Ujme se kempu, gastroslužeb, nebo pořádání koncertů různých žánrů, divadel a dalších akcí. Městu zároveň slíbil zajistit nejen celoroční udržování existujícího zařízení a vybavení, ale také provozování minigolfového hřiště, které tady  pro rozšíření možností rekreace nechalo zřídit. Do letošního léta zde ještě mají vzniknout atrakce pro děti.

„I přes letité problémy s vodou, není důvod, proč by poměrně rozlehlý areál nemohl Českolipanům dál sloužit k rekeraci, k provozování jiných vodních sportů a dalších, které se tu dají dělat. Ostatně to byl jeden z důvodů, proč jsme tady vloni udělali i nové hřiště na minigolf,“ sdělil Juraj Raninec.

Nájemce, Michal Ptáček má během pětiletého pachtu Dubice, velké plány, jak právě sem za sportem a odpočinkem přilákat davy lidí.

„V areálu budou čtyři dvousloupé vleky WAKEMASTER, dva s výškou lan šest metrů pro začátečníky a děti dva s výškou devět metrů pro pokročilé. U třech vleků budou na vodě překážky celkem dvanáct kusů, dále minigolf, slack line padleboard, skimboard, plážový volejbal, občerstvení - pítí i jídlo, možnost kempování karavany, stany. Řešíme i možnost flyboardu, připravujeme i kulturní a sportovní akce včetně mezinárodního závodu pod IWWF v rámci českého poháru,“ popsal Michal Ptáček.

Sám má bohaté zkušenosti v oblasti vodního lyžování a wakeboardingu. A několik let  vykonával funkci ředitele příspěvkové organizace Panda Sport ve Stráži pod Ralskem. První návštěvníky plánuje přivítat na přelom dubna a května tohoto roku. „Aktuálně řešíme administrativu, ve výrobě jsou překážky a vodní vleky, jednáme s Českým rybářským svazem, aby nemuselo být ukončeno sportovní rybaření a změnila se osádka ryb ke zlepšení kvality vody,“ uvedl Ptáček. Podle jeho předpokladu by – v závislosti na počasí - mohl být areál v provozu minimálně od dubna do října. „Reálný je i zimní provoz, kdy by byly vleky umístěny na břehu s jízdou na umělém povrchu nebo sněhu,“ mínil nájemce Ptáček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře