Kontaminovaná voda v Novém Boru. Lidé mají střevní potíže

Cisterna s pitnou vodou, ilustrační foto. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czCisterna s pitnou vodou, ilustrační foto. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Nový Bor - V Novém Boru výrazně přibylo nemocných se střevními potížemi. Ve městě jsou cisterny s pitnou vodu, vodárenská společnost zkontrolovala vodovodní řad.

Reklama

AKTUALIZOVÁNO: "Upozorňujeme občany, že v souvislosti se zdravotními  potížemi (zvracení, průjmy, zvýšená teplota), se na základě laboratorního vyšetření vzorků vody dodávané veřejným vodovodem v části obce Okrouhlá a části obce Nový Bor, potvrdilo fekální znečištění pitné vody (ukazatel koliformní bakterie a Escherichia coli). Současně analýzou biologického materiálu od postižených lidí byl potvrzen výskyt norovirů. Toto zjištění může mít souvislost s kontaminací pitné vody, ale tuto hypotézu prozatím nelze definitivně potvrdit," uvedlo město.

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) zkontrolovala kvalitu vody všech zdrojů, kterými je zásobováno město Nový Bor. "Všechny tyto zdroje mají vyhovující kvalitu vody. I přes toto zjištění v ulici Revoluční a Lužická prokázaly 2 vzorky nevyhovující kvalitu vody. K lokálnímu znečištění mohlo dojít ze zatím neidentifikovaného místního zdroje, např. studny, který byl použit v době plánované odstávky dne 18. srpna 2015," uvedla vodárenská společnost v prohlášení.

"Tím mohlo dojít ke kontaminaci části veřejné vodovodní sítě. SčVK prověří technický stav všech vodovodních přípojek, kterých se týkala uvedená plánovaná odstávka vody. V současné době byly lokalizovány oblasti, kde mohlo dojít ke zhoršení kvality vody. Obyvatelé těchto lokalit budou informováni a již je zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou cisternami," uvedla v sobotním (22.8.2015) prohlášení vodárenská společnost.

Cisterny s náhradním zásobováním pitné vody jsou v ulicích Revoluční, Lužická, Egermannova, Komenského, Jungmannova, Lipová a Slovanka.

"Z důvodu předběžné opatrnosti rozšiřujeme prvotní výčet ulic o ulice Akátová, Dobrovského, Gen. Svobody, Havlíčkova, Komenského, Lidická, Nábřežní, Nemocniční, Odboje, Podskalská, Severní, U Rybníčku, U Studánky, U Vodárny, Úvoz, Zátiší a Žižkova. V těchto ulicích doporučujeme až do odvolání používání vody z kohoutku pouze jako vody užitkové," dodala vodárenská společnost.

Samotné město Nový Bor uvedlo, že na základě  informací  Severočeských vodovodů a kanalizací a Krajské hygienické stanice, krajského epidemiologa, byl lokalizován jako zdroj nákazy vodojem v Okrouhlé. "Ostatní zdroje vody jsou označeny jako nezávadné," konstatovala radnice.

ČTĚTE: V Novém Boru jsou uzavřeny všechny mateřské školy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře