Komplikace: Dopravu ztěžuje oprava náměstí v Novém Boru

Archivní snímek. Foto: www.novy-bor.czArchivní snímek. Foto: www.novy-bor.cz

NOVÝ BOR - Už několik dní pociťují komplikace řidiči i chodci v centru Nového Boru. Kvůli opravám se tam nedostanou na náměstí.

Reklama

Modernizace novoborského náměstí započala v pondělí 10. července. Začala totiž další etapa jeho rekonstrukce. Na jeho konci by místo parkoviště měl vzniknout prostor s lavičkami a stromy.

Novoborské náměstí se už nějakou dobu opravuje, od 10. července se tam ale chodci ani řidiči už nedostanou. Probíhá tam totiž kompletní rekonstrukce prostoru. Lidé uvidí náměstí až před Vánocemi.

Změny: lidé projdou jen částečně kolem náměstí u tzv. Lužických domků. Uzavřeny jsou i křižovatky do Kalinovy ulice mezi Sklářským muzeem a základní školou.

Smyslem rekonstrukce je změnit podobu náměstí, které sloužilo převážně jako parkoviště. Auta ale na omezeném prostoru budou parkovat u v budoucnu, avšak za poplatek.

Rekonstrukce náměstí stojí 26 milionů korun, nejvíce peněz spolyká modernizace silnic a chodníků. Až čtyři miliony bude stát nové osvětlení a lavičky s koši přijdou na 700 tisíc korun, jak uvedl Český rozhlas Liberec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech
Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat

Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci
Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení


Komentáře