Kamery v České Lípě jsou po modernizaci, mají lépe chránit ulice

Kamera v Jiráskově ulici. Foto: archiv Město Česká Lípa
Kamera v Jiráskově ulici. Foto: archiv Město Česká Lípa

Česká Lípa - Českolipské ulice budou pod větším dohledem. Bezpečnostní kamerový systém prošel výraznou modernizací. V provozu je více kamerových bodů, zajištěn je i kvalitnější obrazový záznam.

Reklama

„Technický stav dosluhujícího kamerového systému již neodpovídal současným požadavkům, jeho celková obnova byla proto opravdu nutná, poruchy byly časté, rozlišení obrazu nekvalitní a nebylo možné k němu připojovat již další kamery,“ prohlásila starostka města Romana Žatecká.

„Část kamer sloužila přes deset let, čtyřiadvacet hodin denně, téměř jedenáctiletá kamera byla umístěna na radnici a na Špičáku, je zázrak, že vydržely fungovat tak dlouho,“ připomněl Vladimír Jeník, velitel Městské policie v České Lípě. Jak uvedl, nové přístroje umožňují nesrovnatelně kvalitnější zobrazování i možnosti pro připojování dalších kamerových bodů. Profesionální kamery se záznamem dokáží rozeznat naprosté detaily a třeba i zaznamenávat průjezdy vozidel.

Klíčové body ve městě nyní střeží celkem 23 nových bezpečnostních kamer Městské policie Česká Lípa. Včetně zřízení zcela nových kamerových bodů -v Jiráskově ulici a na městském hřbitově (v nejbližších dnech). Město plánuje rozšiřovat svůj kamerový systém systematicky dál, například na velké parkoviště v Železničářské ulici.

ČTĚTE:  V českolipské Jiráskově ulici je nově bezpečnostní kamera

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře