Junioři českolipských florbalistů mají druhý pokus k postupu do extraligy

Florbalisté České Lípy. Foto: archiv klubu
Florbalisté České Lípy. Foto: archiv klubu

Česká Lípa - Po dlouhých pěti letech se junioři přiblížili zpět svému snu, postupu do nejvyšší soutěže - juniorské extraligy. Díky letošnímu vítězství ve druhé lize získala právě Česká Lípa právo účasti v baráži o tuto prestižní soutěž. Zde se nejprve neúspěšně utkala s pražskými Black Angels, kterým podlehla 0:2 po velmi těsných zápasech, v Praze i v domácí hale se rozhodovalo doslova v posledních minutách a prohry 3:5 a 3:4 poslaly FBC do dalšího nápravného kola.

Reklama

Nyní se v bitvě o všechno utkají s Hradcem Králové. Pouze vítěz z této série se podívá do extraligy, poražený celek se bude muset spokojit opět s nižší soutěží.

Česká Lípa se již do nejvyšší soutěže na jeden rok podívala, v ročníku 2011/12 se s velmi silným týmem se ctí účastnila celého ročníku, kde nasbírali 28 bodů a jen vinou špatného skóre, kdy rozhodovala jedna vstřelená branka v bilanci s osmou Spartou, nepostoupila do play-off. V následném boji o udržení nejprve smetla 3:0 na zápasy Znojmo a poté nestačila na rivala z Liberce, kterému podlehla 1:3. V týmu České Lípy se proháněli hráči z nynějšího “A” týmu jako Tichý, Novák, Merlíček, Hřebřina, Vondráček, ale také již opory jiných celků - Pražan nyní hraje v první obraně Chodova, Kopecký a Filipec táhnou Ústí nad Labem.

Honza Merliček obsadil v kanadském bodování dvanácté místo a zařadil se tak mezi hráče jako je liberecký sniper Valeš, vítkovický kapitán Matejčík, tatranský Vávra, či boleslavský Chroust. „Z této generace de facto čerpáme dodnes, několik kluků se stalo pevnou osou našeho áčka a budeme moc rádi, když se letos postup opět podaří. Pro naše kluky by to bylo hodně zkušeností, které jsou však ztížené cestováním po celé republice,” doplňuje tehdejší trenér Štěpán Slaný.

I letos jsou v juniorském týmu výrazné opory, které se již prosazují v elitním mužském týmu, Kněžour, Matějíček, Vlček, Jiránek a Chyna odehráli v této sezóně téměř všechny utkání v 1. lize a právě oni mají patřit k hlavním tahounům v letošním úspěchu. Tým kolem zmíněných hráčů nestačil v prvním kole play-off na pražské Black Angles.

V hlavním městě českolipští diváci vytvořili takřka domácí atmosféru, ani stohlavá modrobílá výprava však svému týmu nepomohla a FBC vezlo do České Lípy prohru 3:5, když pátá branka padla až v závěrečné power play. Podobná situace nastala i v neděli, před 350 diváky Česká Lípa opět dotahovala v závěrečných minutách a i přes velký tlak mohl slavit Black Angels postup do nejvyšší soutěže.

Českolipské mládí tak čeká ještě jeden pokus, kde narazí na Hradec Králové, ten nestačil v prvním kole na Bulldogs Brno a po celkem jasných porážkách 11:5, 12:4 se musí soustředit na klíčový zápas. Na sobotní utkání v Hradci Králové klub opět vypravuje fanouškovskou výpravu, do ní je možné se objednat přes klubové kanály.

Úvodní duel série hrané na dva vítězné zápasy se uskuteční v sobotu 2. dubna 2016 v Hradci Králové, odveta pak v neděli od 17 hodin v České Lípě.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře