Jízdní řád MHD v České Lípě: Změny u linek 201, 205, 206, 212 a 218

MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Od 13. prosince 2015 se nový jízdní řád MHD Česká Lípa bude lišit od dosavadního jízdního řádu jen ve změnách u linek č. 201, 205, 206, 212 a 218.

Reklama

U linky 205 v pracovních dnech se prodlužuje u všech spojů jízdní doba o 3 minuty a posouvá se interval odjezdů spojů ze zastávky Dolní Libchava o 10 minut dříve a u odjezdů ze zastávky Na Výsluní o 2 minuty později. Tím se linka 205 dostane do vzájemného prokladu v úseku Sokolská – Na Výsluní s linkou 225. Dále se tímto posunem odjezdů zajistí bezpečnostní přestávky na zastávce Na Výsluní, kde mají řidiči sociální zařízení. Dle starého jízdního řádu měli řidiči bezpečnostní přestávky na zastávce Dolní Libchava, kde však není sociální zařízení pro řidiče.

U linek 201 a 206 v pracovní dny dojde k zásadním změnám z důvodu zatraktivnění těchto dvou zatím málo využívaných linek a to tak, že bude zajištěn pravidelný jednohodinový interval spojů ze zastávky a do zastávky U Kapličky, která je umístěna u obchodního domu Kaufland.

Spoje linky 201 a 206 budou ve vzájemném prokladu a tím cestující budou mít v pracovních dnech zajištěnou pravidelnou dopravu od zastávky „U Kapličky“ spoji linky 201 a 206 směrem centrum města a sídliště Lada v každou 33 minutu v intervalu od 8:33 do 18:33 hodin. Taktéž v opačném směru v pracovních dnech budou mít cestující zajištěnou pravidelnou dopravu linkami 201 a 206 ze zastávky „Sídliště Lada“ s odjezdy spojů v každou 15 minutu v intervalu od 7:15 do 19:15 hodin.

U linky 212 dochází k posunu odjezdu spoje č. 5 o  10 minut později, takže ze zastávky „Sídliště Lada“ bude nově odjíždět ve 14:05 hodin.

U linky 218 budou zavedeny dva nové spoje o sobotách, nedělích a svátcích, které zajistí dopravu zaměstnanců na 18 hodin do průmyslové zóny a z průmyslové zóny. Na lince 218 budou zkráceny v pracovní dny spoje č. 5 a č. 8 o úsek Dobranov – Vítkov z důvodu nevyužívání tohoto úseku cestujícími na tomto páru spojů.

O sobotách, nedělích a svátcích se posune do taktu spoj č. 116 s novým odjezdem z Hlavního nádraží Česká Lípa v 18:33 hodin. V pracovní dny spoje č. 4, 16 a 26 se posunou o 7 minut později a o sobotách, nedělích a svátcích se spoje č. 104, 112 a 120 posunou taktéž o 7 minut později z důvodů požadavků zaměstnanců z průmyslové zóny.

ČTĚTE:  Nové spoje mezi Libercem a Jabloncem. Změny v časech skibusu do Bedřichova

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře