Jiráskovo divadlo dostane přednost před kulturním domem, rozhodla českolipská radnice

Vizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: Adam Rujbr Architects / Město Česká Lípa
Vizualizace Jiráskova divadla. Zdroj: Adam Rujbr Architects / Město Česká Lípa

ČESKÁ LÍPA - Českolipský kulturní dům musí počkat na kompletní rekonstrukci. Přednost získá Jiráskovo divadlo.

Reklama

Dlouhé roky se v České Lípě mluví o rekonstrukci Jiráskova divadla a vybudování důstojného stánku pro kulturní veřejnost. Město v současné době činí konkrétní kroky k tomu, aby se projekt realizoval

"V současné chvíli existuje projekt architekta Adama Rujbra, který sloužil pro získání stavebního povolení pro rekonstrukci současné budovy Jiráskova divadla. Toto stavební povolení již máme. Jelikož se ale jedná o velmi složitou stavbu, je třeba tento projekt rozpracovat podrobněji a získat tak projektovou dokumentaci, na jejímž základě již bude možné vybrat dodavatele stavby a stavbu realizovat,“ vysvětlila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Radní na červnovém zasedání schválili návrh zadání veřejné zakázky, jejímž předmětem je podrobný projekt, který poslouží k výběru dodavatele stavby a zároveň návrh interiéru budoucího Jiráskova divadla.

Podle návrhu Adama Rujbra bude hlavní vchod po rekonstrukci divadla umístěn v Panské ulici. Počítá se se zachováním současných rozměrů jeviště, kapacita sálu zůstane stejná, počítá se však se dvěma balkony.

Kromě hlavního divadelního sálu bude v novém Jiráskově divadle několik dalších prostor pro pořádání menších či alternativních akcí.

Návštěvníkům bude k dispozici divadelní kavárna se samostatným provozem, několik barů, samozřejmě šatny a sociální zařízení. Objekt bude také plně bezbariérový.

V případě českolipského kulturního domu má být zatím jen oprava hlavního vstupu a toalet. Na větší rekonstrukci podle plánů původního architekta Jiřího Suchomela má dojít později.

Ke kinu, restauraci a velkému univerzálnímu sálu by podle něho měla přibýt také knihovna, uvedl Český rozhlas Liberec.

Kvůli nutnosti zavřít po dobu přestavby kulturní dům město počítá s realizací změn až poté, co bude hotovo Jiráskovo divadlo.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře