Do příprav soutěže Vesnice roku 2015 se zapojili občané a chalupáři, říká starosta Prysku Jan Sviták

Kostel v Prysku. Foto: archiv Obec Prysk
Kostel v Prysku. Foto: archiv Obec Prysk

Prysk /OBCE ČESKOLIPSKA/ - Prysk získal Bílou stuhu v soutěži Vesnice roku 2015. "Po zisku modré stuhy v loňském roce jsme letos získali stuhu bílou a do příprav se zapojila velká část obyvatel Prysku a chalupářů," říká v rozhovoru pro MojeČeskolipsko.cz starosta Jan Sviták.

Reklama

Kde se vzal impuls přihlásit se do soutěže?

Impuls přihlásit se do soutěže Vesnice roku vzešel od občanů obce. Po zisku modré stuhy v loňském roce jsme letos získali stuhu bílou a do příprav se zapojila velká část obyvatel Prysku a chalupářů.

Co bylo nutné za přípravy v soutěži?

Přípravám jsme se věnovali zhruba půl roku. Kromě příprav samotné prezentace obce jsme dokončovali řadu projektů, které jsme chtěli porotě představit. Náš úspěch, ale vnímám spíše jako výsledek více než desetileté intenzivní práce občanů a zastupitelů.

Jaký přínos má ocenění pro obec?

Nezanedbatelný je samozřejmě přínos finanční, ale mnohem větší význam má podle mého názoru sepětí a zápal občanů pro práci v obci. Množství lidí, kteří se příprav zúčastnili, mě samotného příjemně překvapilo.

Jaké sportovní, kulturní akce obec dělá v průběhu roku a co chystá na podzim?

Naše obec pořádá v průběhu roku více jak třicet společenských, kulturních a sportovních akcí. Obcí je vždy čtvrtletně vydáván kalendář akcí, který vzniká ve spolupráci se všemi spolky, sdruženími a zájmovými skupinami v obci jako je ZŠ a MŠ Prysk, klub seniorů, Umělci Prysku, SKAL Prysk, SK Prysk, SK tenisu a nohejbalu, Oddíl zápasu, Preškavský okrašlovací spolek, chalupáři a další. Díky pravidelným schůzkám se do přípravy zapojuje stále větší počet občanů obce a Prysk je pro svůj bohatý společenský život vyhledáván i občany obcí a měst z blízkého okolí. Ze stěžejních akcí mohu jmenovat Léto s Pryskem, Rock s Pryskem, FOFR CUP, Vyprávěj, Se starostou na kávu, společné výlety, hudební zábavy, Pohádkový les, Dětský den, Vánoční koncert v kostele sv. Petra a Pavla, Silvestrovský sraz Preškaváků na Střeďáku a mnohé další.

Jaké plány má obec pro podzim a rok 2016 - investice?

Obec zakoupila budovu bývalé školy v přírodě v Horním Prysku a připravuje rekonstrukci tohoto objektu. Dále by měla být dokončena výstavba dětských hřišť a úpravy veřejných prostranství. Připravována je i revitalizace rybníčku v Dolním Prysku.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře