Další přechody pro chodce v České Lípě budou osvětleny

Osvětlený přechod, ilustrační foto. Foto: archiv ČEZOsvětlený přechod, ilustrační foto. Foto: archiv ČEZ

ČESKÁ LÍPA - Přechody pro chodce v České Lípě jsou postupně nasvětlovány LED diodamy. Na seznam město zařadilo dalších devět přechodů.

Reklama

Celkem devět nově nasvícených přechodů přibyde na frekventované Děčínské, Purkyňově, Mánesově a Dubické ulici do konce října 2016.

Nové stožáry veřejného osvětlení u vytipovaných přechodů pro chodce postaví firma Otto Žídek – ELOS, která vyhrála výběrové řízení.

„Odhadovaná cena zakázky byla 1,5 milionu korun, soutěží jsme tak ušetřili přes 600 tisíc korun z rozpočtu města,“ uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

„Firma nasvětlí přechody pomocí ledkových svítidel, která budou namířená přímo na vodorovné značení. Jejich efekt je na první pohled zřejmý, chodci jsou pro řidiče výrazně lépe viditelní. Proto tohle nejsou poslední přechody, kde do budoucna chceme rovněž přidat, nebo vyměnit lampy veřejného osvětlení," dodal Juraj Raninec.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře