Cyklotrasa z Nového Boru do České Lípy má tři varianty

Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Cyklisté, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

NOVÝ BOR – Plánovaná cyklotrasa z Nového Boru do České Lípy, která by měla odvést chodce a cyklisty ze silně frekventované silnice I/9, získává reálnější obrysy.

Reklama

Projektová kancelář Vaner v rámci vyhledávací studie, na níž město Nový Bor loni na podzim získalo dotaci od Libereckého kraje, představila varianty, kudy by budoucí trasa mohla vést.

„Trasy, které jsme vyhledali a které respektují průchodnost územím, jsou tři. Nejkratší z nich měří zhruba 5,7 kilometrů, nejdelší pak 9 kilometrů,“ přibližil Luboš Vaner z projektové kanceláře.

Jak projektanti, tak i město Nový Bor se přiklání k nejkratší variantě, která v podstatě kopíruje hlavní tah I/9.

„Ostatní dvě varianty jsou sice turisticky atraktivnější, ale cyklotrasa má plnit hlavně dopravní funkci, tedy sloužit především obyvatelům obou měst a obcí podél trasy k cestě do práce, do školy,“ vysvětlil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Prioritou rovněž je, aby zajistila bezpečné spojení mezi Novým Borem a tzv. horním Pihelem, který leží přímo u přetížené hlavní silnice. „Denně po ní projede 16 tisíc aut a nám se tu pohybují děti, chodci, cyklisté,“ doplnil Jaromír Dvořák.

Všechny varianty budou ještě předmětem jednání s dotčenými obcemi a majiteli pozemků, přes něž by trasa mohla vést.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře