Českolipský venkovní bazén vyprojektuje firma ze Zlína

Plán venkovního bazénu. Foto: město Česká Lípa
Plán venkovního bazénu. Foto: město Česká Lípa

Česká Lípa - Venkovní bazén v České Lípě naprojektuje zlínská firma Centroprojekt Group. Firma se specializuje na projektování koupališť.

Reklama

„Vítěz nabídl nejlepší cenu, ale má také velké zkušenosti včetně projektování v zahraničí,“ komentoval rozhodnutí českolipský místostarosta Juraj Raninec (ODS).

Zlínská společnost se tak má v České Lípě postarat o zpracování projektové dokumentace pro sloučené územní a stavební řízení na venkovní bazén, o dokumentaci pro provedení stavby, dále pak o inženýrskou činnost vedoucí k vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení ve sloučeném řízení a poskytnout součinnost projektanta při zadávacím řízení na výběr zhotovitele stavby.

„Práce na projektu by vítězná firma měla zahájit hned po podpisu smlouvy o dílo, přičemž jejich dokončení předpokládáme v prvním čtvrtletí roku 2017, i když definitivní termín bude záviset na době zpracování Změny č. 6 Územního plánu města Česká Lípa,“ uvedla Jolana Nebřenská, vedoucí odboru rozvoje, majetku a investic českolipského městského úřadu.

„Zadávací řízení jsme vyhlásili v souladu se současnými zákony a přihlásili se do něj také zájemci, kteří přímo vyzváni nebyli,“ podotkla Nebřenská.

Hodnotící komise pak posoudila nabídky tří uchazečů z hlediska prokázání splnění kvalifikačních předpokladů a splnění zadávacích podmínek a konstatovala, že všichni uchazeči kvalifikační a zadávací podmínky splnili.

Právě výběr projektanta vzbudil u některých opozičních zastupitelů města pochyby, zda nebyla veřejná zakázka "ušita na míru". To místostarosta Juraj Raninec odmítl.

Centroprojektu Group nabídl cenu za 1 427 800 korun vč. DPH. Náklady na uhrazení této zakázky jsou obsaženy v rozpočtu města na rok 2016.

Město chce venkovní koupaliště postavit tak, aby využilo zázemí stávajícího Sportareálu.

ČTĚTE:  Za tři roky bude mít Česká Lípa venkovní bazén v záplavové oblasti a za 54 milionů

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře