Českolipskou nemocnici čeká další rekonstrukce, tentokrát operační sály

Nemocnice v České Lípě. Foto: archiv Liberecký krajNemocnice v České Lípě. Foto: archiv Liberecký kraj

Česká Lípa - Rozsáhlé rekonstrukce a modernizace se dočkají operační sály včetně hlavních ventilátorů, lůžková část neurologického oddělení a dále výtahy a střechy několika budov. To vše si vyžádá přes 33 mil. Kč a peníze půjdou z rozpočtu kraje. Investiční akce a finanční prostředky musí ještě odsouhlasit krajští zastupitelé.

Reklama

Rekonstrukce operačních sálů ve druhém podlaží letos začne první etapou. Ta zahrnuje vyhovení prováděcí projektové dokumentace za 9,68 milionů korun.

„Odhad nákladů na pořízení prováděcí projektové dokumentace je proveden podle tarifů České komory architektů ČR, kde jsou na projektové práce kladeny nejvyšší nároky, a speciální vnitřní vybavení je zařazeno v kategorii V. - stavby s nejvyšším standardem,“ vysvětlil radní pověřený řízením resortu zdravotnictví Petr Tulpa. K samotné rekonstrukci operačních sálů, což je druhá etapa, dojde v příštím roce. Náklady na stavební část se budou pohybovat ve výši cca 100 milionů korun.

Za účelem zlepšení specializované péče je nutná modernizace lůžkové části lůžek intermediální péče neurologického oddělení a jejich přístrojové vybavení. Odhadované náklady na modernizaci, což jsou stavební úpravy a zdravotnická technologie a vybavení, dosahují výše 4,84  milionů korun.

Rekonstrukce střech na objektech stravovacího provozu hemodialýzy, archivu a propojovacího koridoru je vzhledem k jejich roku pořízení v době výstavby nemocnice (cca 35 let) nezbytná. Stavebně technický stav původní tepelné izolace a hydroizolace je velmi špatný, vlivem stáří do objektů zatéká.

„Lokální opravy jsou nerentabilní a řeší zatékání pouze krátkodobě. Pokud nezačne zásadní rekonstrukce, bude docházet stále častěji k poškozování interiérových prostor a vybavení,“ řekl radní Petr Tulpa s tím, že výše nákladů na rekonstrukci střech je odhadnuta na 9,1 milionů korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem Buzení medvědů v chomutovském zooparku s Jakubem Kohákem
OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou OBRAZEM: Piráti se rozloučili se sezónou porážkou
Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?

Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?
Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi
Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku

Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna
Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti


Komentáře