Českolipské ulice se dočkají oprav výtluků. Začne první předjarní fáze

Výmol v ulici. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz
Výmol v ulici. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Českolipská radnice už připravuje první opravy výtluků na místních komunikacích, přestože zima nekončí. Podle města lze využít technologii Silkot.

Reklama

Výběrem dodavatele, který začne opravovat komunikace technologií Silkot, se na svém posledním jednání zabývala rada města České Lípy.

"Tato technologie umožňuje zahájit opravy v předjaří, kdy kvůli klimatickým podmínkám není ještě možné využít klasickou obalovanou směs," řekl místostarosta Juraj Raninec.

S touto metodou, která dovoluje opravit plošně omezené poruchy, má město dobré zkušenosti. "Oprava je kvalitní a hlavně zabrání, aby se děravá komunikace dál ničila a působila problémy řidičům," konstatoval místostarosta.

Do výběrového řízení se přihlásili tři uchazeči. "Na základě rozhodnutí rady města zakázku provede firma, která nabídla městu nejnižší cenu. Požadované práce, opravu 1000 m2 technologií Silkot provede za 435 tisíc korun. Jakmile s vybraným uchazečem uzavřeme rámcovou smlouvu o dílo, pustíme se do oprav," dodal Juraj Raninec.

Místostarosta odhaduje, že první výluky se tak začnou v České Lípě opravovat koncem února 2016 na vozovkách, které jsou nejfrekventovanější.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře