Českolipské nemocnici chybí chirurgové, operace nejsou. Zájem hlásí Roudnice nad Labem

Nemocnice v České Lípě. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz
Nemocnice v České Lípě. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice nemá chirurgy, musela pozastavit operace. Nastalou situací se prý nové vedení zabývá.

Reklama

"Z důvodu personální tísně, kterou však v současné době intenzivně řešíme, dojde k dočasnému pozastavení plánovaných chirurgických úkonů na oddělení a k uzavření indikační poradny. Pozastavení výkonů očekáváme od data 13. února 2017 po dobu přibližně 14 dní," uvedl v prohlášení ředitel pro zdravotní obory Lubor Picmaus.

Chirurgické oddělení bude fungovat pouze v pohotovostním režimu, prováděny budou urgentní operace.

V běžném provozu bude zachována proktologická poradna, dále mammologická a urologická poradna.

"Jak jsem předesílal, intenzivně pracujeme na narovnání situace a věřím, že dojde v co nejbližší době k nápravě," dodal Lubor Picmaus.

Naopak podle slov primáře chirurgického oddělení Ondřeje Krajníka vše funguje v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem, která je od České Lípy vzdálena necelých 50 kilometrů a necou hodinu jízdy autem.

"Je paradoxem, že nemocnice, která byla v roce 2012 určena ke zrušení, se nejen dokázala rozvinout a za sebou nechat okolní zdravotní zařízení, počtem výkonů za poslední rok se dostáváme na úroveň špičkové krajské chirurgie," podotkl Ondřej Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: Nemocnice, která byla na zrušení, má špičkovou chirurgii, říká Ondřej Krajník

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře