Českolipská sídliště se mají dočkat masivní regenerace

Panelák, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Panelák, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČESKÁ LÍPA - Zejména do regenarací veřejných prostor na sídlištích České Lípy mají mířit miliony korun z městského rozpočtu. Investice půjdou i do jiných objektů ve vlastnictví města.

Reklama

V první řadě půjde o realizaci další etapy regenerace sídliště Špičák, v lokalitě Zhořelecká, Budyšínská a o přípravu plánu regenerace sídliště Holý vrch.

V roce 2018 přijdou na řadu také sídliště Sever a Lada.

Rozpočet pamatuje na nové divadlo a rekonstrukci KD Crystal, kde město čeká příprava soutěže o návrh na řešení a umístění nového divadla.

V letošní roce dojde k zahájení stavby venkovního bazénu vedle Sportareálu.

„Nezapomněli jsme ani na další rozšíření sítě cyklostezek – budeme pokračovat v přípravách cyklostezky Ploučnice a cyklostezky Dubice a začneme chystat také projekt nulté etapy cyklostezky Varhany, abychom vyřešili lepší přístup k cyklostezce ve směru od Střelnice,“ uvedl českolipský místostarosta Juraj Raninec.

Řada investic půjde do zlepšení technického stavu objektů města – proběhne např. kompletní zateplení bytového domu v Komenského ulici.

Plánuje se stavba vodních atrakcí pro děti v areálu Dubice a nové lanové centrum.

Na Městském hřbitově bude vybudováno nové kolumbárium. Investovat se bude do školních budov, do městských chodníků a vozovek.

Půjde např. o dokončení pavilonu D pro autisty při ZŠ speciální Jižní, o prodloužení Wedrichovy ulice, pokračování rekonstrukce chodníků v ul. Sokolské, nové vydláždění chodníků až ke kavárně Union a zahájení opravy komunikace do Dobranova.

SOUVISEJÍCÍ:  V České Lípě mají odstartovat velké investice. Máme na ně peníze, hlásí radnice

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře