Českolipská radnice vyhlasila soutěž O nejlepší péči o sídlištní zeleň

Růže, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Růže, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČESKÁ LÍPA - Sedmý ročník oblíbené soutěže vyhlašuje Rada města Česká Lípa. Na nejlepší zahrádkáře čekají odměny v hodnotě 30 tisíc korun. Zájemci se musí přihlásit do 7. dubna 2017 na Odboru technické správy majetku českolipského městského úřadu.

Reklama

Smyslem soutěže je zvýšit veřejný zájem občanů o dění ve městě z hlediska údržby zeleně a podporovat je v této činnosti, což je i jeden z principů projektu „Zdravé město“.

„Soutěž se netýká zahrádek v koloniích. Posuzované zahrádky musí být veřejně přístupné nebo přístupné pohledu veřejnosti. Každý jedinec či kolektiv může podat pouze jeden návrh. Hodnocení probíhá bodově a rozhodující jsou technické, estetické a biologické kvality zeleně. Ty zhodnotí pětičlenná komise v šesti termínech (10. dubna, 15. května, 12. června, 10. července, 7. srpna a 11. září),“ upřesnila podmínky soutěže Ivana Bínová, referentka technické správy majetku.

Soutěžit se bude stejně jako vloni v rámci čtyřech celků: 1) sídliště Střelnice, Sever, Lada; 2) Malý Špičák (Zhořelecká, Lužická, Budyšínská, Sluneční k Žitavské ul.); 3) Velký Špičák (od Žitavské ulice dolů k ulici U nemocnice); 4) Starý Újezd, Kopeček, Holý vrch, sídliště Slovanka, Střed, Újezd, Mikovcova, Havlíčkova ul.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře