Českolipská radnice rozdá peníze talentovaným dětem, i nemocnému chlapci

Jiřík Ullmann. Foto: archiv Město Česká LípaJiřík Ullmann. Foto: archiv Město Česká Lípa

Česká Lípa - Další peníze poputují k nemocnému Jiříkovi Ullmannovi z České Lípy. Finance rozdá i devíti talentovaným dětem.

Reklama

Celkem 150 tisíc korun rozdělili českolipští radní na svém červencovém zasedání mezi devět talentovaných dětí z České Lípy. Jednalo se o peníze z letos nově vytvořeného dotačního programu města v oblasti podpory talentů. Nejvíce žadatelů o dotační peníze se věnuje sportu, a to konkrétně atletice, karate nebo kanoistice.

Další peníze poputují k nemocnému Jiříkovi Ullmannovi z České Lípy. Radní souhlasili s udělením finančního daru ve výši necelých 10 tisíc korun, které vynesla stále trvající sbírka plastových víček. Do budoucna by město chtělo podporovat i další nemocné děti. Upozornit na ně mohou sami občané České Lípy.

„Uvědomujeme si, že ve městě je více dětí, které by potřebovaly pomoci. Chceme situaci zmapovat. Pokud tedy naši občané vědí o někom, kdo by si pomoc města zasloužil nebo kdo ji nutně potřebuje, budeme rádi, když nás na něj upozorní. Věřím, že přístup města inspiruje i další subjekty k podobným dobrým skutkům,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Sbírku víček pro Jiříka, který trpí vzácným onemocněním - takzvaným hyperinzulinismem, vyhlásilo město v dubnu 2014. V prosinci loňského roku dostala rodina první dar ve výši zhruba 12 tisíc korun. Dalších necelých 7 tisíc vyneslo dobrovolné vstupné z benefičního koncertu v bazilice Všech svatých v rámci letošních Městských slavností. Peníze rodina Jiříka využije na jeho léčbu, prioritou je, aby chlapec začal sám chodit.

Peníze zamíří i k talentovaným dětem. „Naším cílem bylo podpořit především děti, které se věnují manuální činnosti, technickým oborům, jazykům nebo literatuře. Bohužel si nikdo takový o peníze do dotačního programu nepožádal. Chceme proto pro příští rok podmínky dotačního programu upravit tak, abychom tyto děti více motivovali k podání žádosti o dotační peníze,“ dodala starostka Romana Žatecká.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře