Českolipská nemocnice má personální krizi. Odchází lékaři

Nemocnice Česká Lípa. Foto: archiv Liberecký kraj
Nemocnice Česká Lípa. Foto: archiv Liberecký kraj

Česká Lípa - České zdravotnictví se potýká s nedostatkem lékařů i zdravotních sester. Ti odcházejí i z českolipské nemocnice, konkrétně šest lékařů podalo výpověď na gynekologicko-porodnickém oddělení, chybí i rentgenologové.

Reklama

Personální krize v českolipské nemocnici je prý vyvolána nejen všeobecnou nespokojeností s platovým odhodnocením v českých nemocnicích, ale i meuilidksými vztahy. Z postu primáře gynekologicko-porodnického oddělení odchází Radek Havlas. Ten dříve působil i ve vedení nemcnice.

Ta má nové představenstvo. Jako hlavní úkol si stanovilo stabilizaci personálu. Zároveň nové vedení nemocnice tvrdí, že personální krize na gynekologicko-porodnickém oddělení se řeší. Podle ředitele nemocnice Jaroslava Kratochvíla mají lékaři podmínky a vedení špitálu se s nimi chce dohodnout.

Díky tomu, že lékařům běží dvouměsíční výpovědní lhůta, oddělení není oslabeno a funguje. Podle odcházejícího primáře Radka Havlase by někteří lékaři mohli svoji výpověď stáhnout. On sám z nemocnice odejde do jiného zařízení mimo Liberecký kraj.

Problémy jsou i na oddělení RTG kvůli nedostatku zdravotnického personálu.
"Vzhledem k provozním potížím na radiodiagnostickém oddělení NsP musíme bohužel přistoupit k omezení provádění ambulantních CT vyšetření v měsíci lednu 2016. Z tohoto důvodu nemusí být požadavek na vyšetření vždy uspokojivě vyřešen, prodlouží se pravděpodobně čekací doby na vyšetření," uvedl primář oddělení Adam Kulhánek.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře