Českolipská nemocnice má personální krizi. Odchází lékaři

Nemocnice Česká Lípa. Foto: archiv Liberecký krajNemocnice Česká Lípa. Foto: archiv Liberecký kraj

Česká Lípa - České zdravotnictví se potýká s nedostatkem lékařů i zdravotních sester. Ti odcházejí i z českolipské nemocnice, konkrétně šest lékařů podalo výpověď na gynekologicko-porodnickém oddělení, chybí i rentgenologové.

Reklama

Personální krize v českolipské nemocnici je prý vyvolána nejen všeobecnou nespokojeností s platovým odhodnocením v českých nemocnicích, ale i meuilidksými vztahy. Z postu primáře gynekologicko-porodnického oddělení odchází Radek Havlas. Ten dříve působil i ve vedení nemcnice.

Ta má nové představenstvo. Jako hlavní úkol si stanovilo stabilizaci personálu. Zároveň nové vedení nemocnice tvrdí, že personální krize na gynekologicko-porodnickém oddělení se řeší. Podle ředitele nemocnice Jaroslava Kratochvíla mají lékaři podmínky a vedení špitálu se s nimi chce dohodnout.

Díky tomu, že lékařům běží dvouměsíční výpovědní lhůta, oddělení není oslabeno a funguje. Podle odcházejícího primáře Radka Havlase by někteří lékaři mohli svoji výpověď stáhnout. On sám z nemocnice odejde do jiného zařízení mimo Liberecký kraj.

Problémy jsou i na oddělení RTG kvůli nedostatku zdravotnického personálu.
"Vzhledem k provozním potížím na radiodiagnostickém oddělení NsP musíme bohužel přistoupit k omezení provádění ambulantních CT vyšetření v měsíci lednu 2016. Z tohoto důvodu nemusí být požadavek na vyšetření vždy uspokojivě vyřešen, prodlouží se pravděpodobně čekací doby na vyšetření," uvedl primář oddělení Adam Kulhánek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře