Českolipská MHD zavádí od 1. března 2016 nový tarif

MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine
MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Nový tarif jízdného s několika dalšími výhodami s platností od 1. března 2016 odsouhlasilo českolipské zastupitelstvo. Celoroční integrovaná jízdenka na 365 dní pro dospělého stojí 1500 Kč, pro děti za 750 Kč.

Reklama

Levnější tarify jízdného v MHD začnou platit od března 2016.

Dětské jednorázové jízdné se tak sníží z deseti korun na osm. Radnice také zavádí výhodnou integrovanou roční jízdenku, která je nejlevnější v celém Libereckém kraji a mnohem výhodnější než měsíční. Nový tarif zároveň prodlužuje platnost jednorázové jízdenky ze 45 na 60 minut.

"Integrované celoroční jízdné bude platit na MHD, příměstské autobusy a vlaky v zóně Česká Lípa. Platnost ne na kalendářní rok, ale na 365 dní je pro zákazníky nejobjektivnější a nenutí je stát fronty v předprodeji na konci roku," řekl Jiří Hruboň, ředitel společnosti KORID LK.

Dosavadní tarify jízdného platily v MHD od září 2013 a cestující si tak mohli koupit nejvýše třicetidenní předplatné. Po třech letech přichází změna.

Základní jednorázové jízdné je stále 16 korun, zlevněné stojí deset korun (s Opuscard). Lidé nad 70 let věku i nadále jezdí zdarma. K prokázání nároku na jízdné zdarma si musí pořídit pouze personifikovanou kartu Opuscard za 140 korun, která platí pět let. (Elektronická karta, kterou si může cestující zakoupit v Městském centru opuscard v Tržní ulici, je nezbytná i pro pořízení integrovaného celoročního jízdného.)

"Předběžně se odhaduje, že novinky sice zvýší ztrátu v tržbách městských autobusů, což pro městský rozpočet bude znamenat zvýšení dotace pro dopravce ze schválených 35 milionů korun na 38 milionů, ale časem by zavedené výhody měly do autobusů přivést i nové cestující. Jak se novinka osvědčí, bude proto město i dopravce průběžně vyhodnocovat,“ sdělila Alena Šafránková.

Městskou dopravu zajišťuje v České Lípě BusLine, jeho autobusy přepraví denně na šestnácti linkách v průměru 6500 cestujících. Autobusy ročně najezdí 1,2 mil. kilometrů.

ČTĚTE:  V MHD v České Lípě bude levnější jízdné. Má motivovat i majitele aut

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře